Цензор.НЕТ

28.01.19 22:00

Денісова знову звернулася до Ради Європи щодо звільнення військовополонених українських моряків

Українські поранені моряки Андрій Ейдер, Василь Сорока та Андрій Артеменко вимагають якісного лікування та оперативного втручання.

Денісова знову звернулася до Ради Європи щодо звільнення військовополонених українських моряків

На цьому акцентує увагу уповноважений ВР з прав людини Людмила Денісова в Facebook, інформує Цензор.НЕТ.

Вона повідомила, що звернулася до комісара Ради Європи Дуні Міятович, до уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової і до радника президента РФ, голові Ради при президенті РФ з розвитку громадянського суспільства і прав людини Михайла Федотова.

"Розповіла відому мені інформацію про переміщення трьох поранених військовополонених у СІЗО "Лефортово", в якому немає жодних умов для надання кваліфікованої медичної допомоги. У зверненні також зазначила, що згідно з прийнятою резолюцією ПАРЄ від 24 січня 2019 року, РФ закликали дотримуватися норм Женевської конвенції. Тому, якщо російська сторона не може забезпечити належні умови для якісного лікування і подальшої реабілітації, вона має передати поранених українських моряків у третю нейтральну країну", - пише омбудсмен.

Також вона повідомила, посилаючись на дані Посольства України в РФ, що поранені моряки певний час перебуватимуть у карантинній зоні, а консул зможе їх відвідати не раніше 31 січня.

Денісова знову звернулася до Ради Європи щодо звільнення військовополонених українських моряків 02

Денісова звернулася до Москалькової і Федотова ще й щодо Володимира Терещенка, якого "утримують у холодній аварійній камері старого корпусу московського СІЗО "Лефортово", де немає гарячої води", і він не отримує листів від рідних.

"Попросила посприяти в проведенні перевірки умов утримання українських моряків. У разі, якщо ці умови не відповідають обговореним раніше - перевести Володимира Терещенка в іншу більш облаштовану камеру. І, звичайно, надати йому можливість здійснення телефонних дзвінків і отримання листів від рідних", - написала Денісова.

Денісова знову звернулася до Ради Європи щодо звільнення військовополонених українських моряків 03

Нагадаємо, 25 листопада ВМС ЗС України повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт. ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

Унаслідок незаконних дій російських силовиків було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців. Підконтрольний РФ суд окупованого Сімферополя обрав запобіжним заходом для 24 моряків утримання під вартою до 25 січня 2019 року.

30 листопада моряків перевезли в Москву: 21 українця доставили в московський СІЗО "Лефортово", трьох поранених - у "Матроську тишу".

15 і 16 січня Лефортовський суд РФ ухвалив рішення про продовження на три місяці терміну арешту 24 полонених українських моряків. Отже, під арештом вони залишаться щонайменше до кінця квітня.

23 січня український омбудсмен Денісова звернулася із заявою до глав диппредставництв країн Євросоюзу, в якій розповіла про ситуацію з незаконним затриманням, взяттям у полон і утримуванням під арештом 24 військовослужбовців Військово-морських сил ЗСУ Російською Федерацією, закликала ЄС посилити тиск на Росію для їхнього звільнення, а також зажадала від Москви передати поранених моряків у нейтральну країну для надання медичної допомоги.

У суботу, 26 січня, Андрія Ейдер, Василя Сороку і Андрія Артеменка перевели в СІЗО "Лефортово".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики