Цензор.НЕТ

29.01.19 16:54

Порошенко назвав п'ять стратегічних пріоритетів, які дадуть поштовх українській економіці

Президент України Петро Порошенко назвав 5 стратегічних пріоритетних секторів економіки, які можуть залучати мільярдні інвестиції і створювати сотні тисяч робочих місць.

Порошенко назвав п'ять стратегічних пріоритетів, які дадуть поштовх українській економіці

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна, про це П.Порошенко сказав на форумі "Від Крут до Брюсселя. Ми йдемо своїм шляхом" у вівторок у Києві.

"Відповідальна економічна стратегія диктує нам необхідність чітко визначити пріоритети і зробити акцент на тих секторах економіки, де ми можемо вийти на лідерські позиції. Вони стануть точками прориву, які підштовхнуть нас вперед. Вони принесуть кошти для того, щоб забезпечити відчутне підвищення рівня життя людей" , - сказав він.

За словами президента, до таких пріоритетів належать агропромисловий комплекс, IT-сфера, машинобудування, інфраструктура і логістика, а також туризм.

"Населення світу зростає щороку в середньому на 80-85 млн, і... до 2024 року перевищить 8 млрд, і всі хочуть їсти. Очевидно, тут величезна ніша для України як глобального аграрного лідера", - сказав П.Порошенко.

Він нагадав, що за останні 5 років Україна вийшла на перші місця у світі за багатьма видами сільськогосподарської продукції, "але ми маємо розуміти, що справжнє лідерство можливе лише за умови, коли експорт переробленої продукції значно перевищуватиме експорт сировини".

Також президент підкреслив, що IT-сектор зможе допомогти Україні збільшити частину середнього креативного класу і забезпечити робочі місця з високим рівнем доходу. На його думку, це важливо для стабільності економіки і демократії і в цілому для країни.

"Але щоб стати справжнім лідером у цьому секторі мало надавати послуги і сидіти на аутсорсингу, треба переходити до реального внеску у вітчизняну економіку. І завдяки цьому в Україну прийде так звана "четверта промислова революція"", - сказав П.Порошенко, зазначивши, що необхідно робити ставку на високотехнологічні галузі.

Він зазначив, що традиційно в Україні сильними були і авіабудівництво, і космічна галузь, суднобудування і військово-промисловий комплекс.

"Перетворення України в транспортно-логістичний хаб Європи вимагає модернізації транспортної інфраструктури. Україна вже увійшла в 20-ку країн за кількістю нових авіаційних ліній", - розповів П.Порошенко.

Президент зазначив, що Україна дуже приваблива з точки зору туризму і цей напрямок треба розвивати. "Ми можемо перейти й увійти в "десятку" найбільш популярних культурно-туристичних напрямків у Європі. Туризм - це колосальний ринок для малого і середнього бізнесу", - зазначив він.

Глава держави підкреслив, що перераховані стратегічні пріоритети дадуть потужний поштовх економіці України.

"Під них можна залучити мільярди доларів інвестицій. Їхня реалізація створить десятки тисяч малих підприємств, сотні тисяч робочих місць з гідною оплатою та знизить, точно знизить, рівень робочої еміграції українців. Більш того, поверне українців додому", - сказав П.Порошенко.

Президент зазначив, що ці пріоритети дадуть перспективу місту і селу, і кожній громаді, допоможуть наповнити державний і місцеві бюджети, дадуть можливість підвищувати зарплати бюджетникам, пенсії, соціальні виплати.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики