Цензор.НЕТ

30.01.19 09:08

Я складно собі уявляю хоч один документ, який одночасно можуть ратифікувати ВР і Держдума РФ, - Ірина Геращенко про план Сайдіка

Перший віце-спікер Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи (ТКГ) Ірина Геращенко скептично оцінює перспективу реалізації плану щодо врегулювання ситуації на Донбасі спецпредставника ОБСЄ в ТКГ Мартіна Сайдіка, зауважуючи при цьому, що від ОБСЄ та їхніх координаторів очікують активнішої залученості у вирішення питань виконання Мінських угод.

Я складно собі уявляю хоч один документ, який одночасно можуть ратифікувати ВР і Держдума РФ, - Ірина Геращенко про план Сайдіка

"На цьому етапі ми очікуємо від ОБСЄ, від координаторів (у ТКГ. - Ред.), зокрема від пана Сайдіка, більш активної залученості у вирішення питань виконання Мінських угод, зокрема блоку з безпеки і гуманітарного блоку. Неприпустимо, що українська сторона вже рік не може розблокувати питання звільнення заручників", - заявила вона журналістам у кулуарах форуму "Від Крут до Брюсселя. Ми йдемо своїм шляхом" у вівторок у Києві, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

Вона нагадала, що вже є ініціатива президента України Петра Порошенка щодо введення на непідконтрольну українській владі частину Донбасу миротворчої місії під егідою ООН із поліцейською компонентою для підготовки проведення місцевих виборів. Але обов'язкова умова таких виборів - повна демілітаризація Донбасу, виведення російської техніки, зброї та живої сили.

"Також незрозуміло, як саме мають проголосувати, за ідеєю Сайдіка, два парламенти. Тому що я складно собі уявляю хоч один документ, який зараз одночасно можуть ратифікувати Верховна Рада України і Держдума Російської Федерації", - зазначила І.Геращенко, додавши: "До Держдуми в нас одне запитання - нехай вони проголосують за те, щоб вивести свої війська з Донбасу і з Криму".

Напередодні спецпредставник ОБСЄ в Тристоронній контактній групі Мартін Сайдік повідомив в інтерв'ю австрійській газеті Kleine Zeitung про новий план мирного врегулювання конфлікту на Донбасі, який має замінити Мінські домовленості. За словами дипломата, новий план було представлено на останньому засіданні Ради міністрів закордонних справ ОБСЄ в грудні в Мілані, де були присутні представники України, Росії, Німеччини та Франції.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики