Цензор.НЕТ

30.01.19 13:47

Підвищення тарифів на вантажні перевезення - зловживання, що шкодить усім перевізникам, - економічний експерт Кушнірук

Чергове зростання тарифів на вантажні перевезення негативно вплине на українську економіку. Протягом року "Укрзалізниця" планує їх підвищити майже на чверть.

Найбільше постраждають галузі, орієнтовані на експорт, - металургійна і аграрна, стверджують експерти. Перевізникам доведеться підвищувати собівартість виробництва, що призведе до скорочення обсягів поставок. Економіка через це може недоотримати три відсотки ВВП, передає 24 канал.

Це зловживання монопольним становищем. Фактично, на сьогоднішній момент, вони монопольно можуть підвищувати ціни: з погодженням Кабміну чи ні, але по суті вони підвищують тарифи, тим самим завдаючи збитків усім перевізникам, - сказав економічний експерт Борис Кушнірук.

За словами експертів, зростання тарифів несе загрозу для вітчизняних вантажовідправників.

"Зростання тарифів не має бути дуже болісним для вантажників. Воно не має перевищувати певні граничні показники", - пояснив директор Центру транспортних стратегій Сергій Вовк.

Підвищення тарифів відбувається не вперше. "Укрзалізниця" піднімала їх і у 2016, і у 2017 роках. Лише торік через подорожчання вантажних перевезень витрати основних українських вантажовідправників зросли майже на 20 млрд гривень.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики