Цензор.НЕТ

31.01.19 08:33

Ми не можемо дозволити, щоб у Європі утворився ще один заморожений конфлікт, - глава МЗС Чехії Петржичек за підсумками візиту в Україну

Міністр закордонних справ Чехії Томаш Петржичек заявив, що Україна повинна мати право сама вирішувати своє майбутнє, незалежно від бажань Росії.

Ми не можемо дозволити, щоб у Європі утворився ще один заморожений конфлікт, - глава МЗС Чехії Петржичек за підсумками візиту в Україну

Про це сказав в ексклюзивному інтерв'ю Радіо Свобода міністр закордонних справ Чехії Томаш Петржичек після закінчення дводенного візиту в Україну, передає Цензор.НЕТ.

"Україна є важливим партнером Європейського Союзу та Чехії, і ми б хотіли, щоб вона мала право на те, щоб обрати власне майбутнє. Я переконаний, що питання "сфер впливу" є справою минулого, і ми б не хотіли, щоб воно поверталося до міжнародних відносин", - сказав Петржичек.

Він наголосив, що для Чехії є важливим дотримання міжнародного права. "А якщо це не так, то ми б мали піднести свій голос та чітко назвати речі своїми іменами", - сказав міністр після своєї поїздки на Донбас, де він побував на лінії зіткнення та в Маріуполі.

Міністр також пообіцяв на зустрічі представників влади наступного тижня поінформувати їх про те, що він "дізнався і побачив тут в Україні, в Маріуполі". За словами Томаша Петржичека, це буде важливий аргумент до дискусії стосовно скасування санкцій щодо Росії, що розпочалася серед керівників Чехії ще у вересні минулого року.

"Немає поступу у виконанні Мінських угод, конфлікт заморожується, а ми не можемо дозволити, щоб у Європі створився ще один заморожений конфлікт", - наголосив Томаш Петржичек.

Нагадаємо, в межах свого візиту в Україну 28-29 січня міністр закордонних справ Чехії Томаш Петржичек побував у Києві та на Донбасі. Він провів зустрічі з українськими чиновниками, відвідав лінію зіткнення і Маріупольський порт. Керівники цього підприємства, а також керівники приазовського міста ознайомили його з втратами людськими і економічними, яких зазнав регіон унаслідок російської агресії, яка триває з 2014 року.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики