Цензор.НЕТ

31.01.19 08:48

Постпред ЄС у Росії Едерер вимагає негайного звільнення українських моряків

Постпред Євросоюзу в Росії Маркус Едерер від імені 28 країн-членів ЄС нагадав позицію щодо затримання 24 українців, захоплених біля Керченської протоки в листопаді минулого року.

Постпред ЄС у Росії Едерер вимагає негайного звільнення українських моряків

Посол, зокрема, вчергове закликав дотримуватися норм міжнародного права, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Интерфакс.

"Європейський Союз очікує, що Росія забезпечить безперешкодний і вільний прохід через Керченську протоку в Азовське море і назад відповідно до міжнародного права. Крім того, таке застосування сили Росією є неприпустимим. Ми очікуємо, що Росія негайно і беззастережно звільнить 24 захоплених українських моряків, дотримуватиметься їхніх прав на юридичне представництво і безперешкодний доступ з боку консульської влади і забезпечить отримання постраждалими членами екіпажу належної медичної допомоги", - заявив Едерер.

Нагадаємо, 25 листопада ВМС ЗС України повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт. ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

Унаслідок незаконних дій російських силовиків було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців. Підконтрольний РФ суд окупованого Сімферополя обрав запобіжним заходом для 24 моряків утримання під вартою до 25 січня 2019 року.

30 листопада моряків перевезли в Москву: 21 українця доставили в московський СІЗО "Лефортово", трьох поранених - у "Матроську тишу".

15 і 16 січня Лефортовський суд РФ ухвалив рішення про продовження на три місяці терміну арешту 24 полонених українських моряків. Отже, під арештом вони залишаться щонайменше до кінця квітня.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики