Цензор.НЕТ

31.01.19 12:14

"Ми не боїмося": опозиція Венесуели має намір відкликати визнання російських маріонеткових утворень Абхазія та Південна Осетія

Таку заяву зробив Густаво Тарре, спецпредставник адміністрації в.о. президента Хуана Гуайдо в Організації американських держав, відповідаючи у Вашингтоні на запитання журналіста грузинської телекомпанії Rustavi 2.

"Ми не боїмося": опозиція Венесуели має намір відкликати визнання російських маріонеткових утворень Абхазія та Південна Осетія

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Грани.Ru.

"Ви і не маєте ставити мені таке запитання, - зауважив Тарре. - Ми не маємо наміру продовжувати політику адміністрації Ніколаса Мадуро. Ми не боїмося Російської Федерації".

Венесуела - одна з небагатьох країн світу, яка визнала "незалежність" двох окупованих Росією регіонів Грузії. Рішення ухвалила ще 2009 року адміністрація президента Уго Чавеса. На початку січня цього року "президенти" Абхазії та Південної Осетії Рауль Хаджимба та Анатолій Бібілов відвідали незаконну інавгурацію узурпатора Мадуро.

Грузія однією з перших країн Старого Світу визнала Гуайдо тимчасовим президентом Венесуели. У своєму коментарі МЗС країни висловив сподівання, що "легітимна влада Венесуели твердо дотримуватиметься фундаментального принципу міжнародного права про повагу суверенітету, територіальної цілісності та непорушності міжнародно визнаних кордонів".

Нагадаємо, що 7 серпня 2008 року російські війська вторглися на територію Грузії під приводом потреби захисту громадян Росії (мешканців Цхінвальського регіону, якими незаконно роздали громадянство Росії. - Ред.) і окупували більшу частину Західної Грузії, і наблизилися до Тбілісі на відстань у 30 кілометрів. Після міжнародного втручання російські війська були передислоковані в два грузинські регіони - Абхазію і Цхінвальський регіон. Пізніше Росія визнала окуповані території незалежними, призначивши там свою маріонеткову владу. Донині (20% територій Грузії) перебувають під російською окупацією, що підтверджено і визнано міжнародною спільнотою. На окупованих територіях Грузії дислоковано до 10 тисяч російських військовослужбовців.

Унаслідок війни загинули 408 громадян Грузії, з них 170 військовослужбовців, 14 співробітників МВС, 224 цивільні особи. Кількість поранених і постраждалих становить 2232. Серед них 1045 військовослужбовців. Унаслідок війни до 30 тисяч осіб додалися до армії біженців, яких на цей момент у Грузії 263 598.

Росія, як і раніше, не виконує жодне із зобов'язань, взятих у рамках міжнародної угоди про припинення вогню від 12 серпня 2008 року.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики