Цензор.НЕТ

31.01.19 18:50

США схвалили кримінальну відповідальність за використання допінгу: можна буде сісти на 10 років або заплатити $1 млн штрафу

Конгрес США схвалив закон про введення кримінальної відповідальності за використання допінгу: "Акт Родченкова" спрямований на боротьбу зі спортивними шахраями з РФ.

США схвалили кримінальну відповідальність за використання допінгу: можна буде сісти на 10 років або заплатити $1 млн штрафу

Закон назвали на честь Григорія Родченкова - інформатора Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA), який в 2016 році переїхав до США і час від часу ділиться відомостями про існуючу в Росії систему підтримки допінгу на державному рівні, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "Газета.Ру".

Закон, запропонований сенаторами, передбачатиме тюремний термін до десяти років і штраф до $1 млн за участь у шахрайських схемах з використанням заборонених стимуляторів.

Вплив закону поширюватиметься на всі великі змагання за участю американських спортсменів, а також на ті турніри, які отримують спонсорську допомогу від компаній, що ведуть свій бізнес у США.

"Таким чином, міжнародне шахрайство проти американців не залишиться безкарним", - стверджується в заяві на особистому сайті одного з ініціаторів законопроекту, сенатора Вайтхауса.

Також закон передбачає компенсацію збитків тим атлетам, які постраждали через недобросовісну конкуренцію з боку допінгерів.

Ще один пункт - захист інформаторів. Тих, хто повідомляє про допінгові порушення, можна буде заносити в програму захисту свідків.

Автори законопроекту кажуть, що на розробку документа їх надихнула ситуація з Російським антидопінговим агентством (РУСАДА).

"Без сміливості Родченкова ми б усе ще нічого не знали про масштаби допінгового шахрайства в Росії. Зараз він переховується, побоюючись, що російські бандити можуть одного разу прийти за ним", - заявив сенатор Вікер.

У Росії у зв'язку зі схваленням "Акта Родченкова" конгресмени припустили, що таким чином США "намагається тиснути на міжнародні інститути".

"Ми знаємо, як на Заході можуть розслідувати що завгодно. Це їхній метод тиску на країни, міжнародні інститути", - сказав глава комітету Держдуми РФ з фізичної культури, спорту, туризму й у справах молоді Михайло Дегтярьов.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики