Цензор.НЕТ

01.02.19 10:16

Лікар у "Лефортово" виявив у пораненого моряка Сороки пошкодження ще одного м'яза на руці, - адвокат Бадамшин

Лікар із СІЗО "Лефортово" виявив у полоненого українського військового Василя Сороки пошкодження ще одного м'яза. У московському СІЗО "Лефортово" пораненому українському військовополоненому моряку медики прописали уколи для зняття набряку руки і знеболювальне.

Лікар у "Лефортово" виявив у пораненого моряка Сороки пошкодження ще одного м'яза на руці, - адвокат Бадамшин

Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив його адвокат Сергій Бадамшин, передає Цензор.НЕТ.

"Сьогодні відбулася перша зустріч із Василем Сорокою після його перведення з СІЗО "Матроська тиша" в СІЗО Лефортово. Зустрілися з ним у кабінеті слідчого - сусідньому із СІЗО блоці, куди ув'язнені потрапляють по коридору прямо з камер. Відбувся допит щодо стану здоров'я Василя. Ми клопотали про передачу військовополоненого Сороки для лікування в Україну або в нейтральну країну, а також про переведення для обстеження і лікування в цивільні медичні установи, з відповідним обладнанням, в яких можливе надання належної і відповідної стандартам медичної допомоги, зокрема в "Науково-дослідний інститут швидкої допомоги імені Н.В. Скліфосовського", - розповів він.

"Стан здоров'я на сьогодні стабілізувався, погіршення стану руки не відбувається. Так само мучать болі, функції пальців, кисті не відновлюються, набряк не спав. Проте лікар у Лефортово виявив недоліки своїх колег з лікарні Матроська тиша, виявивши пошкодження ще одного м'яза (!) Нарешті лікарі звернули увагу на набряк. Прописали уколи для зняття набряку і знеболювальне. Нагадаю, що з дезінформації Михайла Федотова набряк - результат вправ з еспандером, а не поранення і потворного лікування. WTF??? до речі еспандер у Лефортово чогось відібрали", - додав адвокат.

"Василь поміняв уже три камери з суботи: карантин і ще дві. Зараз перебуває у відремонтованій камері з гарячою водою. Ні на що не скаржиться. На моє запитання, в якому СІЗО краще, він задумався:

- Тут, на відміну від Матроської тиші, всі на Ви розмовляють ввічливо

- А там?

- Там теж нормально, але на ти

- Годують тут добре, майже як в ресторані, - сміється

- Та годі, - кажу

- Ну не ресторан, але, правда, набагато краще, але ось душу, на відміну від лікарні, немає

- А телевізор є?

- Так, але потрібна антена, в камері сусіда відселили, він і забрав свою антену, ну я зробив антену з кип'ятильника, але на довго не вистачить (ось вона оперативна кмітливість і військова хитрість)))", - розповів Бадамшин.

"Загалом настрій у Василя стабільно позитивний. Бойовий. Всі тяготи і біди переносить по-військовому стійко, без скарг. Своїм виглядом, поведінкою, образом взагалі не схожий на ув'язненого. Перебуваючи в СІЗО, залишається за духом вільним. Правда, дуже сумує за родиною. Видно без слів. Сподіваюся, скоро всі повернуться додому", - резюмував адвокат.

Лікар у Лефортово виявив у пораненого моряка Сороки пошкодження ще одного мяза на руці, - адвокат Бадамшин 01
Лікар у Лефортово виявив у пораненого моряка Сороки пошкодження ще одного мяза на руці, - адвокат Бадамшин 02

Нагадаємо, 25 листопада ВМС ЗС України повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт. ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

Унаслідок незаконних дій російських силовиків було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців. Підконтрольний РФ суд окупованого Сімферополя обрав запобіжним заходом для 24 моряків утримання під вартою до 25 січня 2019 року.

30 листопада моряків перевезли в Москву: 21 українця доставили в московський СІЗО "Лефортово", трьох поранених - у "Матроську тишу".

15 і 16 січня Лефортовський суд РФ ухвалив рішення про продовження на три місяці терміну арешту 24 полонених українських моряків. Отже, під арештом вони залишаться щонайменше до кінця квітня.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики