Цензор.НЕТ

01.02.19 10:08

ПЦУ за рік визнає більшість православних церков, - Епіфаній

Предстоятель Православної церкви України (ПЦУ) митрополит Київський і всієї України Епіфаній прогнозує, що новостворену Церкву за рік визнає більшість православних церков.

ПЦУ за рік визнає більшість православних церков, - Епіфаній

"Протягом року ми маємо отримати визнання більшості православних церков. Ви розумієте, що всі нас одразу не визнають. Але якщо визнає половина, якщо визнають церкви грецької традиції...", - сказав митрополит Епіфаній в інтерв'ю LB.ua, передає Цензор.НЕТ.

Він зазначив, що процес визнання ПЦУ іншими церквами тривалий. "Залишаться кілька церков, які вагатимуться, дивитимуться на внутрішню і зовнішню ситуацію в православному світі, але я вірю, що вони визнають нас - це процес тривалий", - сказав глава ПЦУ.

Митрополит Епіфаній підтвердив, що із 14 церков 10 на боці України, а в групі ризику - Російська, Антіохійська, Сербська церкви. "Ми чуємо певні заяви і Польської церкви... Треба вести переговори (як і з тими, які підтримують ПЦУ. - Ред.). Це процес складний, треба вести діалог, зустрічатися, пояснювати, має бути людський контакт. Ми рухатимемося в цьому напрямку поступово, і я вірю, що процес піде. Церква за церквою", - підсумував предстоятель ПЦУ.

Нагадаємо, 15 грудня 2018 року на Об'єднавчому соборі предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія, представника Української православної церкви Київського патріархату.

Тоді ж почався перехід парафій УПЦ МП у ПЦУ. В інтернеті навіть створили інтерактивну карту таких переходів. Предстоятель Православної церкви України (ПЦУ) митрополит Київський і всієї України Епіфаній заявив, що всі віряни в Україні мають добровільно обирати свій релігійний центр.

6 січня 2019 року в церкві Святого Георгія в резиденції Вселенського патріархату в Константинополі під час святкової літургії за участю Патріарха Варфоломія предстоятелю Православної церкви України Епіфанію вручили Томос про автокефалію української церкви.

9 січня в Константинополі члени Синоду Вселенського патріархату підписали Томос про автокефалію української церкви.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики