Цензор.НЕТ

01.02.19 14:36

Звільненням Аласанії Наглядова рада НСТУ знищила саму ідею суспільного телебачення, - Бутусов

Рішення Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України про звільнення Зураба Аласанії з посади голови правління Суспільного мовлення є наочною ілюстрацією політичного тиску і цензури.

Звільненням Аласанії Наглядова рада НСТУ знищила саму ідею суспільного телебачення, - Бутусов

Про це написав у Facebook головний редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов.

Так, журналіста обурили причини звільнення Аласанії, серед яких недостатнє і запізніле висвітлення Хресної ходи за єдину помісну церкву в липні минулого року, Генасамблеї ООН за участю президента Порошенка, а також Харківського інвестиційного форуму за участю глави держави.

"Що?! Це все важливе, що вони не висвітлили? Тобто тисячі інших інформаційних повідомлень з резонансних питань - там все ок, а от пропуск цих трьох подій - уже підстави звільняти? Просто смішно. Але сміх цей не веселий", - зазначає Бутусов.

На його думку, такий підхід вбиває всю незалежність суспільного телебачення і є ні що інше, як цензура.

"Сенс суспільного телебачення був саме в незалежності подачі новин, у можливості редакторів самостійно визначати пріоритети. А тепер Наглядова рада однозначно показала - звільнили директора за те, що посмів не прислати камеру на захід до президента... Тобто не концепцію каналу критикували, не якість програм, а те, що не прислали камер на три заходи з президентом! Хіба це професійно? Ні, це цензура", - вважає головний редактор Цензор.НЕТ.

"Наглядова рада суспільного телебачення себе серйозно дискредитувала цим рішенням. Звільняти таємним голосуванням - означає руйнувати принципи. Потрібен професійний публічний діалог, інших варіантів немає. Суспільне телебачення створене за гроші платників податків на підставі закону України. І якщо незалежності суспільного телебачення немає, то ці гроші в суспільства вкрадені політиками", - резюмує Бутусов.

Як повідомляв Цензор.НЕТ, 31 січня наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії України прийняла рішення про дострокове відсторонення Зураба Аласанії з посади голови правління Суспільного мовлення.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики