Цензор.НЕТ

03.02.19 16:11

Москва має виплатити компенсацію за радянську окупацію, - мін'юст Естонії

Міністр юстиції Естонії Урмас Рейнсалу зажадав від РФ компенсації за радянську окупацію, збиток оцінюють у 1,2 млрд євро.

Москва має виплатити компенсацію за радянську окупацію, - мін'юст Естонії

Про це Цензор.НЕТ повідомляє з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Ті, хто сьогодні вимовляють святкові промови про важливість Тартуського миру, не повинні забувати, що правова наступність не може бути вибірковою. Радянський Союз окупував Естонію, порушивши саме Тартуський мир", - заявив міністр у статті в газеті "Eesti Paevaleht", присвяченій 99-й річниці укладення Тартуського мирного договору Естонії з Радянською Росією, що відзначалася в суботу. 

За його словами, "Росія як правонаступниця Радянського союзу має це визнати, і, виходячи з міжнародного права, зобов'язана відшкодувати заподіяну нею шкоду".

Глава Мін'юсту і раніше висловлювався на цю тему. Очолюване ним міністерство оцінювало збиток від радянської окупації в 1,2 млрд євро. Він закликав приєднатися до таких вимог й інші країни Балтії. У серпні 2018 року він і його латвійський колега Дзінтарс Расначс підписали заяву, в якій йшлося про "важливість" вивчення можливостей щодо пред'явлень вимоги до Росії.

Водночас його висловлювання не знаходили розуміння в уряді. Так, прем'єр-міністр Юрі Ратас заявив, що "зовнішня політика Естонії послідовна, і, як і попередні уряди, естонська держава не займається активним складанням і пред'явленням вимог про стягнення збитків до РФ".

Російська сторона, зі свого боку, раніше заявляла, що розглядає приєднання країн Балтії до СРСР в 1940 році як відповідні нормам міжнародного права того часу і тому розмови про компенсації необгрунтовані.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики