Цензор.НЕТ

04.02.19 14:30

Уніфікація "Укрзалізницею" тарифів - маніпуляція, яка збільшить витрати для бізнесу, - експерт

Автоматична індексація тарифів на вантажоперевезення "Укрзалізниці" з прив'язкою до індексу цін товаровиробників призведе до збільшення витрат промисловців та експортерів.

Уніфікація "Укрзалізницею" тарифів - маніпуляція, яка збільшить витрати для бізнесу, - експерт

Таку думку в коментарі "МінПрому" висловив економіст Віктор Скаршевський.

Він зазначив, що індекс цін виробників із 2014 по 2018 рік зріс рівно втричі. За цей час тарифи на вантажні перевезення збільшилися в 1,9 раза.

"Інакше кажучи, темпи зростання тарифів на вантажоперевезення з 2014 року відстають в 1,6 раза від темпів зростання індексу цін виробників. Це означає, що автоматична індексація тарифів на вантажоперевезення призведе до збільшення витрат промисловців і експортерів", - наголосив В.Скаршевський.

Говорячи про ініціативу "Укрзалізниці" з уніфікації тарифів, експерт зазначив, що для початку потрібно подивитися методологію їхнього розрахунку. "Але, з огляду на попередню логіку автоматичної індексації, можна припустити, що уніфікація буде застосована для підвищення тарифів", - вважає В.Скаршевський.

Зі свого боку глава Федерації роботодавців пально-енергетичного комплексу України Руслан Богданов назвав ініціативи "Укрзалізниці" з уніфікації тарифів маніпуляцією.

"Як збиткове і субсидоване може перестати бути таким? Лише коли за рахунок переміщення в іншу групу ви починаєте за них платити більше, ніж раніше. Більше нічого в цій нісенітниці немає, тільки маніпуляція, яка за рахунок "скасування" позагрупових з включенням у групу і переміщення з однієї групи в іншу, призведе до суттєвого збільшення витрат для бізнесу", - впевнений він.

При цьому Р.Богданов зазначив, що групи, в яких "Укрзалізниця" пропонує знизити тариф, становлять близько 20% вантажообігу. Водночас групи, де тариф після уніфікації підвищиться, займають до 80% вантажообігу. Таким чином, загалом після уніфікації бізнес платитиме за транспортні послуги "Укрзалізниці" більше.

Як повідомлялося, раніше "Укрзалізниця" ініціювала автоматичну індексацію тарифів на залізничні вантажоперевезення. Залізниця пропонує індексувати тарифи на вантажоперевезення автоматично на рівень індексу цін виробників.

Крім того, "Укрзалізниця" пропонує встановити єдині тарифи для перевезень порожніх вагонів, зробити уніфікованим тариф, оскільки зараз для перевезення порожніх вагонів існує розподіл тарифів на три класи.

Також залізниця пропонує перенести вантажі позакласної групи, тарифи на перевезення яких є збитковими, до вантажів 1-го тарифного класу, перенести деякі вантажі 1-го тарифного класу до вантажів 2-го тарифного класу.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики