Цензор.НЕТ

04.02.19 15:58

У парламенті зареєстрували законопроект про те, щоб не пускати на вибори спостерігачів з Росії

Законопроект №9524 "Про внесення змін до деяких законів України з нагляду за виборчим процесом в Україні" передбачає, що спостерігачі з РФ не зможуть брати участі в українських президентських і парламентських виборах.

У парламенті зареєстрували законопроект про те, щоб не пускати на вибори спостерігачів з Росії

Про реєстрацію законопроекту повідомила в Фейсбуці одна з його співавторів, народний депутат Ірина Геращенко, інформує Цензор.НЕТ.

"На погоджувальній раді закликала колег, щоб ВР підтримала позицію української дипломатії і прийняла законопроект, який унеможливить присутність російських спостерігачів у міжнародних місіях", - йдеться в повідомленні.

Під час засідання Погоджувальної ради ВР голова парламенту Андрій Парубій заявив, що законопроект про недопуск російських спостерігачів буде розглянуто найближчим часом, інформує УНІАН.

"Хочу подякувати за ініціативу Ірині Луценко, і я думаю, що комітет його невідкладно розгляне, і ми найближчим часом можемо його розглянути, щоб не допустити будь-яких механізмів впливу Російської Федерації на українські вибори", - зазначив Парубій.

Він також додав, що, на його думку, "тут захована головна загроза для виборів".

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив, що спостерігачі з Росії не будуть допущені на вибори президента України. За його словами, МЗС не реєструватиме спостерігачів з РФ. Клімкін сподівається, що так само вчинить і ЦВК.

Його колега з РФ Сергій Лавров у відповідь заявив, що росіяни будуть спостерігати за виборами в складі груп від ОБСЄ. За словами Лаврова, вони вже отримали запрошення від ОБСЄ.

За словами координатора виборчих програм громадянської мережі "ОПОРА" Ольги Айвазовської, в Україні поки немає законодавчих механізмів для того, щоб не допустити участі громадян РФ у спостереженні за виборами президента. При цьому, за словами Айвазовської, у росіян можуть виникнути проблеми під час перетину українського кордону.

Як повідомляв Цензор.НЕТ, право спостерігати за виборами президента України отримали вже 139 громадських організацій.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики