Цензор.НЕТ

04.02.19 20:31

Цього року зимувати на станцію "Академік Вернадський" вирушать 10 чоловіків і дві жінки, - МОН. СПИСОК

Конкурсна комісія визначила основний склад 24-ї літньої Української антарктичної експедиції (УАЕ). Її керівником обрано доцента кафедри зоології Львівського національного університету ім. Івана Франка зі значним досвідом зимівлі в Антарктиді Ігоря Дикого.

Цього року зимувати на станцію "Академік Вернадський" вирушать 10 чоловіків і дві жінки, - МОН. СПИСОК

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на сайт Міносвіти, одна з учасниць працюватиме на станції лікарем, а інша проводитиме дослідження з біології. Серед чоловіків також один вчений біолог, два геофізики, три метеорологи, а також системний механік, дизеліст-електрик, системний адміністратор зв'язку, кухар.

Цього року зимувати на станцію Академік Вернадський вирушать 10 чоловіків і дві жінки, - МОН 01

Дві третини учасників - вісім осіб - раніше вже хоча б раз зимували на станції, а четверо поїдуть уперше. Для вченого Богдана Гаврилюка це вже буде рекордна восьма експедиція. Четверо обраних фахівців вже зимували разом і досить нещодавно (2015-2016 і 2017-2018). Семеро майбутніх зимівників - кияни, по одному - зі Львова, Харкова, Одеси, Закарпаття та Херсона. Один із учасників експедиції - ветеран АТО, інша - медик-волонтер ГО "Захист Патріотів".

Зараз всі фахівці мають пройти медичне обстеження і спеціальні багатоденні тренування перед виїздом в Антарктиду, який заплановано на кінець березня 2019 року.

Цього року зимувати на станцію Академік Вернадський вирушать 10 чоловіків і дві жінки, - МОН 02

Цього року зимувати на станцію Академік Вернадський вирушать 10 чоловіків і дві жінки, - МОН 03

Нагадаємо, що в 24-у УАЕ вперше проведено відкритий відбір учасників без гендерних обмежень. Подати документи можна було впродовж жовтня-листопада минулого року, і Національний антарктичний науковий центр (НАНЦ) МОН отримав рекордну кількість заявок від тих, хто хотів упродовж року працювати на станції "Академік Вернадський". Всі необхідні документи подали 178 осіб, серед них 32 жінки.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики