Цензор.НЕТ

05.02.19 21:09

"У злочинних групах, які займаються розбоями, зазвичай хороша "наружка", потенційну жертву вони "ведуть" не один день", - перший заступник начальника Департаменту карного розшуку Нацполіції Прудченко

Злочинці не лише спостерігають за тим, кого збираються пограбувати, а й влаштовують потенційній жертві випробування, щоб подивитися, як вона діятиме в тій чи іншій ситуації.

"У злочинних групах, які займаються розбоями, зазвичай хороша "наружка", потенційну жертву вони "ведуть" не один день", - перший заступник начальника Департаменту карного розшуку Нацполіції Прудченко

Про це в інтерв'ю Цензор.НЕТ розповів перший заступник начальника Департаменту карного розшуку Нацполіції Сергій Прудченко.

Співробітник карного розшуку розповів, як одна злочинна група стежила за жінкою, що займалася оптовим обміном валюти.

"Вона паркувала машину завжди на одному і тому ж місці, і на третій день вони вирішили влаштувати їй перевірку. На це місце поставили коробку. Стоять, дивляться, що вона робитиме: чи вийде з машини, чи чіпатиме коробку. І от вона під'їжджає, подивилася, що стоїть коробка, виходити з машини не стала, поставила її в інше місце. Для них це сигнал, що у разі чого з машини вона не вийде, досвідчена. І ось так стежили-стежили - і врешті-решт поїхали в Чернівці, щоб відпрацювати іншого валютника. На цьому епізоді ми їх і затримали", - розповів Прудченко.

За словами поліцейського, в злочинному середовищі працюють професіонали, і перш, ніж зайти в будинок чи квартиру, вони ретельно готуються.

"У цих людей кваліфікована підготовка: вони знають, о котрій ти приїжджаєш, о котрій їдеш, які в тебе ґрати на вікні. От якщо вони, ведучи підготовку, побачили, що у тебе класні решітки, все - вікна відпадають. А якщо не заощадив на вікнах, то і двері, як правило, теж хороші", - говорить Прудченко.

Іноді злочинці можуть навіть вивчити декларацію чиновника, щоб зрозуміти, чи варто його грабувати.

"Була у нас, щоправда, одна така ситуація, де прокурор був потерпілою стороною. Забрали 20 тисяч доларів, які він вказав у декларації, золото, шуби, зброю", - говорить Прудченко, уточнюючи, що такі випадки трапляються нечасто.

Бандити можуть маскуватися під правоохоронців і в такому вигляді влаштовувати грабунки серед білого дня.

"У 2016-му ми затримували одну з таких груп, дуже показовий приклад. У неї входило 6 осіб. Три раніше судимих ​​і три спортсмени. Діяли на території Запоріжжя. Працюючи над розкриттям, із нашими фахівцями переглядали відео, яке знімала наружка, всі в один голос говорили, що це спецназ, а не бандити. Справа в тому, що вони переодягалися у форму правоохоронців і поводились настільки впевнено і злагоджено, навіть виставляючи одного з членів групи на вулиці біля магазину, що це мало такий вигляд, немов проводяться якісь законні заходи і програми, скажімо, обшук", - розповів співробітник карного розшуку.

Повний текст інтерв'ю з першим заступником начальника Департаменту карного розшуку Нацполіції Сергієм Прудченком читайте тут.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики