Цензор.НЕТ

05.02.19 23:41

Патріарх Філарет продовжить керувати Київською єпархією, крім Свято-Михайлівського монастиря, - рішення Синоду ПЦУ

Почесний патріарх Православної церкви України (ПЦУ), постійний член Священного Синоду ПЦУ Філарет продовжить керувати Київською єпархією, за винятком Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря.

Таке рішення на засіданні у вівторок ухвалив Священний Синод, передає Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу ПЦУ.

"Вирішено, що Святійший Патріарх Філарет продовжує керівництво Київською єпархією у складі парафій і монастирів Києва (за винятком Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря), які до 15 грудня 2018 року перебували в його підпорядкуванні як патріарха Київського і всієї Руси-України", - йдеться в повідомленні.

Намісник цього монастиря архієпископ Вишгородський Агапіт ​​прирівняний у правах до єпархіального архієрея.

За пропозицією предстоятеля ПЦУ митрополита Київського і всієї України Епіфанія, митрополит Вінницький і Барський Симеон був затверджений головним секретарем Священного Синоду.

Крім того, у зв'язку з обранням ректора Київської православної богословської академії митрополита Епіфанія предстоятелем ПЦУ, на вакантну посаду був призначений перший проректор академії протоієрей Олександр Трофимлюк.

"З огляду на особливу важливість напрямку розвитку зовнішніх церковних зв'язків, керівництво Управлінням зовнішніх церковних зв'язків залишається за предстоятелем", - сказано в повідомленні.

Синод також створив "Православну місію допомоги жертвам порушення прав людини й особам, позбавленим волі" (на чолі з архієпископом Сімферопольським і Кримським Климентом) з метою координації зусиль Церкви у допомозі жертвам порушення прав людини та особам, незаконно позбавленим волі, які перебувають на окупованих територіях України і в Російській Федерації.

На засіданні також затверджені титули архієреїв Помісної церкви, встановлено порядок найменування єпархій у разі, якщо ці найменування дублюються - в такому випадку єпархія іменується згідно з подвійним титулом архієрея.

Релігійні організації, що входили до складу кожної єпархії станом на 15 грудня 2018 року, залишаються у складі відповідної єпархії. Перехід духовенства і парафій між єпархіями Помісної церкви можливий тільки на основі канонічних правил, тобто за згодою архієреїв обох єпархій, завіреного відповідними документами, поінформувала прес-служба ПЦУ.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики