Цензор.НЕТ

05.02.19 23:26

Слідчі за майже 2,5 місяці не дали військовополоненим українським морякам жодного дозволу на побачення або телефонні переговори, - Полозов

Адвокат Микола Полозов припускає, що побачень і спілкування по телефону українцям не надають, щоб отримати необхідні для слідства свідчення.

Слідчі за майже 2,5 місяці не дали військовополоненим українським морякам жодного дозволу на побачення або телефонні переговори, - Полозов

Про це він написав у групі "Захист військовополонених українських моряків" у Facebook, передає Цензор.НЕТ.

За його словами, 4 лютого відбулися слідчі дії з військовополоненим Михайлом Власюком, а сьогодні - з Юрієм Без'язичним.

"Слідчі СУ ФСБ Росії провели допити, під час яких Власюк та Без'язичний ще раз заявили про те, що є військовополоненими. Під час допитів захист залучив низку заяв і клопотань слідству, зокрема на надання телефонних переговорів і на побачення з близькими", - повідомив Полозов.

Він також повідомив, що слідчі за майже 2,5 місяці так і не дали жодного дозволу військовополоненим на побачення або телефонні переговори.

"Найчастіше, особи, в чиєму провадженні перебувають кримінальні справи, зловживають своїм правом давати дозволи на побачення і дзвінки, і ставлять надання таких дозволів у пряму залежність від отримання необхідних для слідства показань", - зазначив адвокат.

Слідчі за майже 2,5 місяці не дали військовополоненим українським морякам жодного дозволу на побачення або телефонні переговори, - Полозов 01

Нагадаємо, 25 листопада ВМС ЗС України повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт. ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

Унаслідок незаконних дій російських силовиків було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців. Підконтрольний РФ суд окупованого Сімферополя обрав запобіжним заходом для 24 моряків утримання під вартою до 25 січня 2019 року.

30 листопада моряків перевезли в Москву: 21 українця доставили в московський СІЗО "Лефортово", трьох поранених - у "Матроську тишу".

15 і 16 січня Лефортовський суд РФ ухвалив рішення про продовження на три місяці терміну арешту 24 полонених українських моряків. Отже, під арештом вони залишаться щонайменше до кінця квітня.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики