Цензор.НЕТ

06.02.19 07:42

Трамп про новий ракетний договір з РФ: Якщо не вдасться домовитися, то США розроблятимуть інновацій набагато більше, ніж інші

Президент США Дональд Трамп назвав вимушеним вихід США з Договору РСМД і пообіцяв збільшити витрати на розробки нових ракет, якщо з Росією не вдасться укласти іншої домовленості в цьому питанні.

Трамп про новий ракетний договір з РФ: Якщо не вдасться домовитися, то США розроблятимуть інновацій набагато більше, ніж інші

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ, з такою заявою він виступив у вівторок під час щорічного звернення до Конгресу Сполучених Штатів про стан справ у країні.

"Десятки років тому Сполучені Штати почали виконувати Договір про РСМД, укладений з Росією, у якому сторони погодилися обмежити та зменшити наші ракетні потенціали. У той час як ми дотримувалися домовленостей і правил, Росія неодноразово порушувала ці положення. Це відбувалося протягом багатьох років", - заявив Трамп, чітко визначивши вину РФ у невиконанні домовленостей.

Саме тому, за його словами, він оголосив, що Сполучені Штати офіційно виходять з Договору. "Ми реально не мали іншого вибору", - підкреслив глава Білого дому.

Водночас він висловив сподівання, що між США і РФ залишається вікно можливостей щодо досягнення іншої мирної угоди.

"Можливо, ми зможемо домовитися про інший договір, додавши Китай та інших гравців. А можливо й ні. У такому разі ми будемо витрачати й розробляти інновації набагато більше, ніж інші", - заявив американський лідер.

Як повідомлялося, у грудні минулого року офіційний Вашингтон попередив Москву про намір вийти з Договору РСМД, якщо РФ не знищить ракети та пускові установки 9М129, які вона розробила та прийняла на озброєння в порушення досягнутих домовленостей. Російська сторона не прийняла умов Сполучених Штатів, і 2 лютого Білий дім офіційно оголосив про припинення участі США в Договорі.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики