Цензор.НЕТ

06.02.19 08:51

Дві громади на Вінниччині перейшли з УПЦ МП у ПЦУ

Загалом на Вінниччині вибір на користь підпорядкування ПЦУ зробили понад 60 громад.

Дві громади на Вінниччині перейшли з УПЦ МП у ПЦУ

Про це повідомляє прес-служба Вінницької єпархії Православної церкви України, передає Цензор.НЕТ.

"5 лютого відбулися загальні збори релігійної громади у с. Кузьминці Гайсинського району, на яких було розглянуто питання зміни підпорядкування громади в канонічних та організаційних питаннях. Усі 132 учасники зборів одностайно підтримали пропозицію настоятеля місцевого храму на честь святого великомученика Димитрія Солунського протоієрея Андрія Корнеги і першими у Гайсинському районі перейшли з юрисдикції УПЦ, що перебуває у єдності із Московським патріархатом, та приєдналися до Помісної Православної Церкви України", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що цього ж дня до управління Вінницько-Барської єпархії звернулися парафіяни храму Покрови Пресвятої Богородиці с. Кісниця Крижопільського району з проханням прийняти їх під управління Православної церкви України. Вони повідомили, що ще 23 січня в їхньому селі відбулися збори, на яких 72 парафіяни проголосували за вихід з УПЦ МП. Однак із цим рішенням не погодився настоятель місцевого храму, який у суботу, 2 лютого, скликав "свої" збори. Та всупереч очікуванням священика, цього разу його не підтримали ще більше парафіян. 85 проголосували за ПЦУ і лише 4 - за УПЦ у єдності із Московським патріархатом.

Таким чином, церковна громада с. Кісниці двічі підтвердила своє бажання перебувати в лоні Помісної Православної Церкви України.

Загалом на Вінниччині вибір на користь підпорядкування ПЦУ зробили понад 60 громад, частина з яких зараз перебуває в процесі юридичного оформлення переходу.

Нагадаємо, 15 грудня 2018 року на Об'єднавчому соборі предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія, представника Української православної церкви Київського патріархату.

Тоді ж почався перехід парафій УПЦ МП у ПЦУ. В інтернеті навіть створили інтерактивну карту таких переходів. Предстоятель Православної церкви України (ПЦУ) митрополит Київський і всієї України Епіфаній заявив, що всі віряни в Україні мають добровільно обирати свій релігійний центр.

6 січня 2019 року в церкві Святого Георгія в резиденції Вселенського патріархату в Константинополі під час святкової літургії за участю Патріарха Варфоломія предстоятелю Православної церкви України Епіфанію вручили Томос про автокефалію української церкви.

9 січня в Константинополі члени Синоду Вселенського патріархату підписали Томос про автокефалію української церкви.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики