Цензор.НЕТ

06.02.19 12:07

Металофонд України зношений на 90%: потрібні інвестиції і переробка української сировини, - директор Інституту економіки і прогнозування НАНУ Геєць

Вкладаючи гроші в інфраструктурні проекти, українська держава може стимулювати розвиток металургійної галузі та суттєво підвищити темпи економічного зростання.

Таку думку висловив сьогодні директор Інституту економіки і прогнозування НАН України Валерій Геєць, виступаючи на презентації Меморандуму роботодавців України, повідомляє Мінпром.

Вчений нагадав, що останніми роками Україна споживає всього 20% від виробленого в країні металу.

Він підкреслив, що проблема прискорення темпів економічного зростання є для України найбільш ключовою. "Уже сьогодні металофонд України, як заявляють фахівці-металурги, зношений на 90% і за темпів економічного зростання в 2-3% зрозуміло, що цей знос буде накопичуватися, і рівень комфортності життя перестане нас задовольняти", - сказав В.Геєць.

Водночас директор Інституту економіки і прогнозування висловив упевненість, що Україна має можливість збільшити темпи економічного зростання вдвічі. За його словами, для цього необхідно, крім інвестування в інфраструктурні проекти, орієнтуватися на більш глибоку переробку української сировини.

Як писав раніше Мінпром, за оцінками директора ДП "Укрпромзовнішекспертиза" Володимира Власюка, щоб зупинити процес деградації інфраструктури та деіндустріалізації, Україна має споживати 12-15 млн тонн сталі на рік. "Якщо ми вийдемо на споживання таких обсягів, це стане сигналом, що Україна розвивається. Ми досягнемо такого показника, якщо у нас буде індустріальний тренд розвитку, який пов'язаний з реконструкцією інфраструктури", - заявляв він у грудні минулого року.

Власюк із жалем констатував, що оцінка необхідних обсягів споживання на рівні 12-15 млн тонн була зроблена "Укрпромзовнішекспертиза" ще 15 років тому, але відтоді реконструкція вкрай зношеної української інфраструктури "так і не почалася". Необхідно нагадати, що в 22 країнах ОЕСР працюють програми зі стимулювання внутрішнього споживання сталі, а влада Єгипту анонсувала на 2018-2022 роки програму будівництва мільйона будинків для бідного населення на суму в 20 млрд дол.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики