Цензор.НЕТ

06.02.19 17:50

Законопроект, що забороняє громадянам РФ бути спостерігачами на виборах в Україні, не відповідає нормам ОБСЄ, - глава місії БДІПЛ Тейлер

Пропонована норма закону, згідно з якою громадянин держави-агресора не може бути спостерігачем на виборах в Україні, не відповідає нормам ОБСЄ

Законопроект, що забороняє громадянам РФ бути спостерігачами на виборах в Україні, не відповідає нормам ОБСЄ, - глава місії БДІПЛ Тейлер

Про це заявив глава місії спостерігачів Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ за виборами в Україні Пітер Тейлер, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Ми знаємо про те, що було подано законопроект відповідний і про позицію української влади щодо спостерігачів з РФ. Потрібно зазначити, що це не відповідає засадам і підходам ОБСЄ щодо формування місії зі спостереження за виборами", - сказав він на прес-конференції в середу в Києві.

Нагадуємо, 4 лютого було зареєстровано законопроект №9524 "Про внесення змін до деяких законів України щодо спостереження за виборчим процесом в Україні". Згідно з ним на виборах президента України, народних депутатів і місцевих виборах офіційним спостерігачем від іноземних держав, міжнародних організацій не може бути громадянин (підданий) держави, яку Верховна Рада визнала державою-агресором або державою-окупантом.

У пояснювальній записці зазначено, що законопроект розроблено "з метою мінімізації ризиків і загроз втручання Російської Федерації у проведення виборів в Україні".

Серед ініціаторів документа - голова Верховної Ради Андрій Парубій, перший заступник голови парламенту Ірина Геращенко, представник президента в парламенті Ірина Луценко, лідер фракції "Блок Петра Порошенка" Артур Герасимов, перший заступник голови фракції "Народний фронт" Андрій Тетерук та ін.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики