Цензор.НЕТ

06.02.19 19:53

Комітет Ради підтримав законопроект МВС про посилення відповідальності за порушення на виборах

6 лютого, комітет Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності підтримав проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, щодо посилення відповідальності за порушення виборчого законодавства", який ініціювало Міністерство внутрішніх справ.

Про це Цензор.НЕТ повідомили в Департаменті комунікації МВС України

У повідомленні зазначається: "Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що цей проект закону був відпрацьований разом із громадською організацією "Опора".

"Мета змін цього Закону полягає у невідворотності покарання за злочини проти виборчих прав, декриміналізації дрібних порушень і превенції правопорушень", - зазначив Арсен Аваков.

Міністр пояснив, що новий законопроект пропонує посилити адміністративну та кримінальну відповідальність, а саме – суттєво підвищити розмір штрафів за порушення обмежень ведення агітації, створити умови, коли кандидатам буде вигідніше слідувати Закону, ніж його порушувати.

"Ми пропонуємо передбачити адміністративну відповідальність за умисне розголошення свого волевиявлення в приміщені для голосування. Пропонується також посилити покарання за певні злочини. Мова йде про позбавлення волі строком до двох років за незаконне використання або вкидання виборчих бюлетенів. Порушення таємниці голосування та отримання виборцем неправомірної вигоди. До шести років - за злочини, пов’язані з наданням виборцеві неправомірної вигоди, непрямого підкупу виборців та фальсифікації виборчої документації. Такі зміни дозволять правоохоронцям більш ефективно протидіяти одній із найбільших загроз проведенню виборів – підкупу виборців", - наголосив міністр внутрішніх справ.

Також Арсен Аваков сказав, що у новому документі пропонується скасувати кримінальну відповідальність за приховування або псування виборцями власних виборчих бюлетенів і віднести такі правопорушення до адміністративних. Також пропонується звільнити від кримінальної відповідальності осіб, які добровільно повідомили правоохоронні органи про вчинення злочинів щодо підкупу виборів і фальсифікації документації.

Новий закон дозволить віднести певні категорії злочинів до тяжких та особливо тяжких. Це дасть можливість поліції ефективніше працювати для їх викриття.

Профільний комітет Верховної Ради закликав народних депутатів розглянути запропоновані зміни якомога скоріше.

Своєю чергою, голова Національної поліції Сергій Князєв заявив, що Національна поліція разом із Національною гвардією зебезпечить публічний порядок і громадську безпеку під час виборів на 100%.

Координатор проекту "Опора" Ольга Айвазовська заявила, що цей законопроект - це результат оцінки законодавчого поля та практичної можливості діяти правоохоронним органам та іншим субєктам виборчого процесу.

Недосконалість сучасного законодавства продемонстрували вибори 2015 року. Коли до відповідальності можна було притягнути лише тих людей, хто сам зізнався, що брав кошти та свідчив проти себе. А організатори підкупу лишились непокаранами.

"Мета нового закону - не посадити всіх до тюрми. Мета - попередити порушення значними санкціями, а також забезпечити адміністративну відповідальність щодо тих порушень, які не мають суттєвого впливу на кінцевий результат виборів", - зазначила Ольга Айвазовська.

Міністр внутрішніх справ наголосив, що МВС закликає учасників виборчої кампанії вести перегони відповідно до Закону. Національна поліція, спираючись на позицію ГПУ, не буде надавати ніяких преференцій жодному з кандидатів, незалежно від його політичного забарвлення.

"Якщо фіксуються якісь порушення, то ми будемо діяти в межах своєї компетенції та доводити цю справу або до адміністративної, або до кримінальної відповідальності", - наголосив він.

Комітет Ради підтримав законопроект МВС про посилення відповідальності за порушення на виборах 01

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики