Цензор.НЕТ

07.02.19 08:50

Новий Закон "Про валюту і валютні операції" набув чинності

Прийнятий Верховною Радою і підписаний Президентом Петром Порошенком Закон "Про валюту і валютні операції", який лібералізує звернення валюти, набув чинності.

Новий Закон "Про валюту і валютні операції" набув чинності

Про це повідомляє Цензор.НЕТ.

Як випливає з тексту Закону, в рамках нових правил банки зможуть проводити валютні операції без додаткових ліцензій, бізнес - отримувати кредити у нерезидентів без їхньої реєстрації, а громадяни - інвестувати кошти за кордон без індивідуальних ліцензій НБУ.

Також Закон скасовує встановлений для бізнесу максимальний термін розрахунків за експортно-імпортними контрактами в межах 180 днів і санкції за порушення у вигляді штрафу в розмірі 100% суми операції і заборони на проведення зовнішньоекономічної діяльності.

Крім того, новий Закон скасовує валютний контроль дрібних розрахунків, залишаючи тільки діючий фінансовий моніторинг операцій в сумі від 150 тис. грн.

Відповідно до закону, регулятори фінансового ринку, включно з Національним банком, Нацкомісією з цінних паперів та фондового ринку і Нацкомісією з регулювання ринків фінансових послуг, повинні привести свої нормативні акти у відповідність до цього нового закону і оприлюднити їх не пізніше ніж за 30 календарних днів до дня набрання Законом чинності.

Водночас, набрання Законом чинності не означає автоматичне скасування існуючих на ринку обмежень НБУ.

"Нормативно-правові акти Національного банку України, прийняті відповідно до пункту 5 цієї статті, якими запроваджуються заходи захисту, визначені частиною першою статті 12 цього Закону, і які набудуть чинності одночасно з введенням в дію Закону, діють до визнання їх Національним банком України такими, що втратили чинність", - йдеться в документі.

Як повідомлялося, Верховна Рада 21 червня ухвалила в цілому Закон "Про валюту і валютні операції", який замінить застарілий декрет Кабінету міністрів "Про систему валютного регулювання і валютного контролю" 1993 року і передбачає принцип "дозволено все, що прямо не заборонено законом".

Президент України Петро Порошенко підписав прийнятий закон 4 липня.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики