Цензор.НЕТ

07.02.19 14:37

Цілковита маячня. По-перше, у мене немає грошей, а по-друге, ну як судам можна платити? - Бахтєєва про звинувачення в причетності до усунення Супрун

Глава підкомітету з питань медичного страхування Комітету ВР з питань охорони здоров'я Тетяна Бахтєєва ("Опоблок") категорично спростовує звинувачення про її причетність до рішення суду про відсторонення Уляни Супрун від виконання обов'язків міністра охорони здоров'я. Вихід з ситуації, що склалася, нардеп бачить у внесенні до парламенту кандидатури на посаду голови МОЗ коаліцією.

Цілковита маячня. По-перше, у мене немає грошей, а по-друге, ну як судам можна платити? - Бахтєєва про звинувачення в причетності до усунення Супрун

Про це вона заявила в коментарі Цензор.НЕТ.

"Як законослухняна людина і як кожен громадянин у нашій країні розуміє і знає, що суд приймає рішення, яким потрібно підкорятися. Це було у вівторок, коли я була присутня на засіданні Верховної Ради. Щиро хочу сказати, що депутати з БПП, з НФ між собою говорили, в тому числі і підходили, що так і так суд. Значить, потрібно виконувати цю постанову суду. Усунути, я вважаю, і подати до Верховної Ради кандидатуру Супрун, Іванова, Петрова, Стефанишина, Лінчевського, хто ще із заступників працює. Може Шерембей підійде. Верховна Рада повинна обов'язково призначити міністра охорони здоров'я. В.о. міністра, яка працює 2 роки і 4 місяці, в.о. міністра, яка є ще громадянкою іншої країни, має два громадянства, її підписи можуть колись, якимось судом і за якогось життя можуть визнати нелегітимними. Цього не треба допускати. Якщо є постанова суду, потрібно обов'язково подати кандидатуру від Кабінету міністрів, від Гройсмана на будь-яке прізвище. Може, це Супрун, може, це Богомолець, може, це Ілик, Лінчевський. І Верховна Рада мусить вирішити. Якщо проголосують, в тому числі і за Супрун, вона легітимний міністр", - заявила Бахтєєва, зазначивши, що її у цій ситуації найбільше хвилює те, що МОЗ понад 2 роки без керівника.

За її словами, після того, як була призначена в.о. міністра Супрун система охорони здоров'я стала розбалансованою.

"У неї немає авторитету серед медичної громадськості, немає авторитету серед українського населення. ... За минулий рік вона жодного разу не була присутня на засіданні комітету з питань охорони здоров'я. А тепер уже ультиматум, з літа взагалі ніхто із заступників (не приходить. - Ред.). Я була керівником комітету 7,5 років. Завжди була в опозиції, тільки 2011-12 роках була в коаліції, але завжди у мене не було питань щодо комітету, щоб хтось ставився ось так от жахливо один до одного, до роботи, до відповідальності", - додала Бахтєєва, зазначивши, що, за її даними, Україна на першому місці в Європі за смертністю з онкології, серцево-судинних захворювань і перша в світі по кору.

"Це чиста катастрофа, яка вимагає негайних заходів з боку влади. Потрібно обов'язково мати міністра. Нехай дадуть кандидатуру, чому Супрун виконує обов'язки. Тому суд її і зняв, не тому що Бахтєєва, або Новинський, або ще хтось платив гроші. По-перше, у мене немає грошей, а по-друге, ну як судам можна платити гроші? Хто я сьогодні і вчора. Якщо мене звинувачують у чомусь, то, вибачте, за 5 років епідемія кору не перетворюється на епідемію кору, яка посідає перше місце в світі. Відповідальність несе повністю МОЗ, непрофесійний, безвідповідальний, тому що немає міністра", - акцентувала нардеп.

Коментуючи заяву першого заступника голови комітету ВР з питань охорони здоров'я Оксани Корчинської про те, що фармакологічна мафія руками Ляшка і Мосійчука вирішила прибрати Супрун, а також інформацію журналіста Дениса Казанського про те, що відставка Супрун - це замовлення, реалізоване за допомогою "ручних мавпочок" з Радикальної партії в інтересах Бахтєєвої, нардеп відповіла: "Це журналіст від МОЗ. Він працює в МОЗ на грантах. Я працюю у Верховній Раді багато років і тільки 2 роки була в коаліції, а так весь час в опозиції. Завжди маю життєві стосунки, завжди працюю з усіма дуже добре. Я дружу на сьогодні з усіма народними депутатами, моїми колегами. Дружу з ними з професійних питань. Ми дуже багато вирішуємо питань щодо голосування (вони іноді мене просять), щодо спільних законопроектів тощо. Але як я сьогодні можу просити лідера такої партії, який сьогодні входить до трійки, напевно, претендентів на пост президента, і він мене послухає. Цілковита маячня. Це не може бути такого. З мого боку ніколи, щоб я такі речі. Я ж тоді втрачу у нього обличчя авторитету, людини тощо. А він, я думаю, цього не зробить ніколи, тому що він балотується в президенти України. Це просто люди, які не розуміють. На жаль, у Верховній Раді може бути народний депутат без вищої освіти. На жаль, це дуже і дуже помітно, коли народ і виступають, коли в профільних комітетах працюють, не маючи профільної освіти. ... В охорону здоров'я (комітет ВР з питань охорони здоров'я. - Ред.) прийшли ті, хто не має медичної освіти. Тільки кілька людей (має. - Ред.). Важко з такими людьми розмовляти і сперечатися. З ними неможливо сперечатися, тому що люди не розуміють цю галузь, так само як я не розумію ядерну, космічну, оборонну. Люди, на жаль, на грантах, вони є в нашій країні, вони отримують величезну кількість грошей. ... Такі люди стають заангажованими і працюють тільки в тому напрямі, в якому їм конкретно платять за певну роботу гроші. Так не має бути".

Нагадаємо, раніше лідер Радикальної партії Олег Ляшко повідомив, що Окружний адміністративний суд м.Києва за позовом народного депутата Радикальної партії Ігоря Мосійчука заборонив Уляні Супрун виконувати обов'язки міністра охорони здоров'я України.

У МОЗ повідомили, що консультуються з юристами щодо цього рішення суду.

У своєму поясненні рішення Окружний адміністративний суд міста Києва пояснив відсторонення Уляни Супрун від виконання обов'язків глави МОЗ тим, що, згідно з нормативними актами, перший заступник Міністра охорони здоров'я України може виконувати обов'язки міністра лише впродовж місяця. Крім того, перший заступник може виконувати лише ті повноваження міністра, які були йому надані за дорученням самого міністра, тоді як про наявність такого доручення щодо Супрун суду невідомо. Також суд врахував те, що Супрун досі перебуває у громадянстві США.

Разом з тим, перший заступник голови комітету ВР з питань охорони здоров'я Оксана Корчинська заявила, що фармакологічна мафія руками Ляшка і Мосійчука вирішила прибрати Супрун, а, за даними, журналіста Дениса Казанського відставка Супрун - це замовлення реалізований за допомогою "ручних мавпочок" з Радикальної партії в інтересах Бахтєєвої.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики