Цензор.НЕТ

07.02.19 15:54

Спрацьовує страх можливих майбутніх справ, - Луценко про відмову Ради розглядати законопроект про продовження дії механізму заочного засудження

Генеральний прокурор України Юрій Луценко обурений тим, що Верховна Ради не змогла включити до порядку денного законопроект про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу, який передбачає продовження терміну дії механізму заочного засудження.

Спрацьовує страх можливих майбутніх справ, - Луценко про відмову Ради розглядати законопроект про продовження дії механізму заочного засудження

"Я не буду пояснювати, чому депутати роблять таку дурість. Нехай кожен з них (депутатів. - Ред.) пояснить ... Немає пояснень (тому факту, що депутати не включили до порядку денного цей законопроект. - Ред.), окрім одного - спрацьовує певний інстинкт, страх можливих майбутніх справ", - сказав Ю.Луценко журналістам у четвер у Києві, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

Він знову зазначив, що Генпрокуратура завершила розслідування справи за обвинуваченням колишнього президента України Віктора Януковича та інших колишніх високопоставлених осіб держави в організації вбивства протестувальників на Майдані під час Революції Гідності в 2014 році і готова до підтримки обвинувачення в суді за процедурою заочного притягнення до відповідальності.

"За висновком незалежної експертизи, яка за законом є основою підтримання обвинувачення... саме наказ Януковича і керівника СБУ Якименка (екс-глави СБУ Олександра Якименка. - Ред.) і МВС Захарченка (колишнього глави МВС Віталія Захарченка. - Ред.) на застосування озброєних людей проти мирних демонстрантів перебуває в безпосередньому причинно-наслідковому зв'язку зі смертями мирних демонстрантів і правоохоронців на Майдані. Таким чином, ніхто з майданівців не винен у смертях тих правоохоронців, які виконували, на жаль, злочинний наказ. Вони стали жертвами тих злочинців, які такий наказ віддали", - пояснив Генпрокурор.

Ю.Луценко нагадав, що напередодні парламентський комітет із питань забезпечення законодавчої діяльності рекомендував Верховній Раді ухвалити цей законопроект.

Раніше цього дня народні депутати не підтримали внесення до порядку денного та розгляду проекту закону про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо вдосконалення окремих положень у зв'язку зі здійсненням спеціального досудового розслідування (№9353).

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики