Цензор.НЕТ

07.02.19 16:11

Нацрада оштрафувала NewsOne на 96,5 тисячі гривень за "мову ворожнечі"

Члени Національної ради з питань телебачення і радіомовлення одноголосно проголосували за штрафні санкції проти телеканалу NewsOne за наявність в ефірі закликів до розв'язування війни і розпалювання ненависті.

Нацрада оштрафувала NewsOne на 96,5 тисячі гривень за "мову ворожнечі"

Рішення опубліковане на сайті Нацради, повідомляє Цензор.НЕТ.

Причина штрафу - те, що в ефірі "ТОВ Новини 24 години", що користується логотипом NewsOne, 31 липня, 1, 2, 5, 6, 13 вересня 2018 року виявили "заклики до розв'язування агресивної війни або її пропаганди і/або розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті".

"Зокрема, мова ворожнечі була зафіксована у виступах гостей і ведучих програм NewsOne Лукаш, В. Піховшека, Р. Коцаби, Є.Червоненка, А. Лесика, М. Добкіна, Д. Співака", - зазначили в Нацраді.

Крім того, до Національної ради надійшов лист Служби безпеки України з інформацією про поширення в згадані дні в програмах телеканалу висловлювань, що містять ознаки прихованого заклику до агресивних дій і програмування агресивної поведінки глядачів.

Йдеться про такі кліше російської пропаганди, як "партія війни", "партія миру", "братовбивча війна", "механізм розколу православ'я", "Росія захищає свої інтереси", "світ не визнає Росію агресором" та інші. На думку СБУ, наведеної в повідомленні, ці кліше в контексті, направленому на інспірації деструктивних настроїв в українському суспільстві, створюють формування спотвореного уявлення про події в Україні, перш за все пов'язаних з російською агресією.

Згідно з рішенням Національної ради, канал має привести свою діяльність у відповідність до вимог українського законодавства впродовж двох тижнів, інакше йому загрожують нові санкції.

Представників NewsOne на засіданні не було, хоча, як підкреслили в Нацраді, саме на їхнє прохання розгляд цього питання запланували на 7 лютого.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики