Цензор.НЕТ

07.02.19 16:40

Світовий банк очікує продовження співпраці з Супрун, - регіональний віце-президент Мюллер

Світовий банк продовжить підтримувати Україну в трансформації системи охорони здоров'я, очікує подальшого співробітництва з відстороненою в.о. міністра охорони здоров'я Уляною Супрун, заявив регіональний віце-президент Світового банку Сиріл Мюллер під час візиту в Україну.

Світовий банк очікує продовження співпраці з Супрун, - регіональний віце-президент Мюллер

"Світовий банк продовжуватиме підтримувати Україну на шляху впровадження медичної реформи, щоб кожен громадянин мав доступне і якісне медичне обслуговування. Ми очікуємо продовження нашої співпраці з міністром Супрун і розвитку успіхів, досягнутих вже сьогодні", - сказав він, передає Цензор.НЕТ і посиланням на Інтерфакс-Україна.

С.Мюллер також наголосив на досягненнях реформи охорони здоров'я і необхідності її продовження.

"Тільки за дев'ять місяців від початку реформи первинної медико-санітарної допомоги 23 млн українців обрали сімейного лікаря, 76% задоволені якістю послуг порівняно з 10% у 2015 році. Постачальники первинної медичної допомоги, які уклали контракти з Національною службою здоров'я, отримують більше фінансування, яке йде на підвищення заробітної плати медперсоналу для надання доступного догляду, придбання обладнання та оновлення медичних установ. Цього року міністерство починає наступний етап реформ, включаючи реформу лікарень, невідкладної допомоги, визначення гарантованого пакету пільг і розширення програм eHealth і телемедицини", - сказав він.

Нагадаємо, раніше лідер Радикальної партії Олег Ляшко повідомив, що Окружний адміністративний суд м.Києва за позовом народного депутата Радикальної партії Ігоря Мосійчука заборонив Уляні Супрун виконувати обов'язки міністра охорони здоров'я України.

У МОЗ повідомили, що консультуються з юристами щодо цього рішення суду.

У своєму поясненні рішення Окружний адміністративний суд міста Києва пояснив відсторонення Уляни Супрун від виконання обов'язків глави МОЗ тим, що, згідно з нормативними актами, перший заступник Міністра охорони здоров'я України може виконувати обов'язки міністра лише впродовж місяця. Крім того, перший заступник може виконувати лише ті повноваження міністра, які були йому надані за дорученням самого міністра, тоді як про наявність такого доручення щодо Супрун суду невідомо. Також суд врахував те, що Супрун досі перебуває у громадянстві США.

Разом з тим, перший заступник голови комітету ВР з питань охорони здоров'я Оксана Корчинська заявила, що фармакологічна мафія руками Ляшка і Мосійчука вирішила прибрати Супрун, а, за даними, журналіста Дениса Казанського відставка Супрун - це замовлення реалізоване за допомогою "ручних мавпочок" з Радикальної партії в інтересах Бахтєєвої. Сама Бахтєєва заперечує будь-який зв'язок з відставкою Супрун: "Цілковита маячня. По-перше, у мене немає грошей, а по-друге, ну як судам можна платити?".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики