Цензор.НЕТ

07.02.19 19:55

У Центральноафриканській республіці перебувають як мінімум 175 найманців ПВК "Вагнера", - США

За даними командування сил США в Африці, російські найманці мають доступ до кабінету президента ЦАР, і цей сценарій може бути реалізований і в інших африканських країнах.

У Центральноафриканській республіці перебувають як мінімум 175 найманців ПВК "Вагнера", - США

Командувач силами США в Африці генерал Томас Вальдхаузер висловив побоювання у зв'язку з присутністю Росії на африканському континенті, в тому числі через приватні військові компанії. Про це Цензор.НЕТ повідомляє з посиланням на "Інтерфакс".

"Я хотів би зазначити, що у "групі Вагнера" в Центральноафриканській республіці зараз 175 інструкторів, і деякі з них мають доступ до кабінету президента (цієї країни, - ред.)", - сказав Вальдхаузер на слуханнях в комітеті Сенату США у справах збройних сил.

Також він зазначив, що завдяки активності в ЦАР у Росії з'явився доступ до корисних копалин цієї країни.

Вальдхаузер висловив побоювання, що подібний сценарій посилення російської присутності може в подальшому бути використаний і для інших африканських країн.

У Кремлі неодноразово заявляли, що в Росії де-юре немає приватних військових компаній.

У серпні 2018 року офіційний представник МЗС Марія Захарова заявляла, що в ЦАР працює 175 російських інструкторів - п'ять військових і 170 цивільних.

У грудні 2018 року СБУ оприлюднила імена 10 найманців ПВК "Вагнера", причетних до вбивства російських журналістів у Центральноафриканській республіці.

Журналістів Орхана Джемаля, Кирила Радченка та Олександра Расторгуєва, які знімали фільм про діяльність ПВК "Вагнер" у ЦАР, вбили 30 липня 2018 року.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики