Цензор.НЕТ

08.02.19 08:00

ПЦУ налічує 7 тисяч релігійних громад, в УПЦ МП близько 11 тисяч, - Євстратій (Зоря)

Православна церква України налічує 7000 релігійних громад.

ПЦУ налічує 7 тисяч релігійних громад, в УПЦ МП близько 11 тисяч, - Євстратій (Зоря)

Як передає Цензор.НЕТ, про це в ефірі Громадського ТБ сказав член Синоду об'єднаної православної церкви в Україні Євстратій Зоря.

"У Московському патріархаті зареєстровано близько 11 000 релігійних громад. У нас було понад 5 000. І десь близько півтори тисячі - в Українській автокефальній православній церкві. Тобто зараз можна приблизно сказати, що в єдиній українській церкві є близько 7000 релігійних громад, тоді як у Московському патріархаті приблизно 11 000 залишається", - сказав Зоря.

Також він додав, що згідно з останніми статистичними даними ПЦУ підтримує 45% віруючих, а Московський патріархат - 15%.

Нагадаємо, 15 грудня 2018 року на Об'єднавчому соборі предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія, представника Української православної церкви Київського патріархату.

Тоді ж почався перехід парафій УПЦ МП у ПЦУ. В інтернеті навіть створили інтерактивну карту таких переходів. Предстоятель Православної церкви України (ПЦУ) митрополит Київський і всієї України Епіфаній заявив, що всі віряни в Україні мають добровільно обирати свій релігійний центр.

6 січня 2019 року в церкві Святого Георгія в резиденції Вселенського патріархату в Константинополі під час святкової літургії за участю Патріарха Варфоломія предстоятелю Православної церкви України Епіфанію вручили Томос про автокефалію української церкви.

9 січня в Константинополі члени Синоду Вселенського патріархату підписали Томос про автокефалію української церкви.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики