Цензор.НЕТ

08.02.19 10:13

НАБУ проводить обшуки в "Аграрному фонді" у справі про розтрату 240 млн грн коштів на закупівлі добрив. ФОТО

НАБУ другий день поспіль проводить обшуки в офісі ПАТ "Аграрний фонд" у справі про розтрату посадовими особами ПАТ "Аграрний фонд" понад 240 млн грн коштів під час закупівлі, зберігання, пакування добрив у 2017-2018 роках.

Про це повідомляє прес-служба НАБУ, передає Цензор.НЕТ.

"Детективи НАБУ впродовж 7-8 лютого здійснюють обшуки в ПАТ "Аграрний фонд". Слідча дія санкціонована і відбувається у межах досудового розслідування у кримінальному провадженні за фактом розтрати службовими особами ПАТ "Аграрний фонд" понад 240 млн грн коштів при закупівлі, зберіганні, пакуванні добрив у 2017-2018 роках", - йдеться в повідомленні.

"Зазначимо, що НАБУ зверталося до "Аграрного фонду" з вимогою надати тимчасовий доступ до документів, необхідних для розслідування. Однак службовці ПАТ відмовилися виконати рішення суду й не надали документи. Відтак, із метою об'єктивного і всебічного розслідування детективи змушені вилучати їх у примусовому порядку. При цьому представники ПАТ свідомо затягують завершення слідчої дії. Наразі через безвідповідальність керівництва ПАТ близько сотні його співробітників стоять просто неба: вхід до будівлі до завершення слідчої дії їм заборонено, про що керівництво ПАТ повідомляли неодноразово заздалегідь. Тим не менше, співробітників про це не попередили і наразі люди очікують на морозі", - додали в НАБУ.

Водночас, в ПАТ "Аграрний фонд" повідомили,  що обшуки почалися 7 лютого о 14:00.

За словами голова правління "Аграрного фонду" Андрія Радченка, обшуки безпідставні. Відповідно немає ніякого сумніву в тому, що фонд зможе профінансувати посівну кампанію 2019 року в запланованому обсязі, додав він.

"Сьогоднішні обшуки в центральному офісі не мають під собою ніяких підстав. Тільки за минулий рік "Агрофонд" наростив показник чистого прибутку на 55% - до 147 млн ​​грн. Мінфін найближчим часом має ухвалити рішення про направлення прибутку як дивідендів до держбюджету", - заявив він.

Радченко наголосив, що "Аграрний фонд" фактично виконує функції регулятора на аграрному ринку, фінансуючи посівну. Фонд, за його словами, третій рік поспіль активно збільшує присутність на ринку. "У 2015-му, коли наша команда очолила Агрофонд, його дохід становив усього 2,9 млрд грн. Сьогодні, майже втричі більше - 6,9 млрд грн", - сказав він.

НАБУ проводить обшуки в Аграрному фонді у справі про розтрату 240 млн грн коштів на закупівлі добрив 01
НАБУ проводить обшуки в Аграрному фонді у справі про розтрату 240 млн грн коштів на закупівлі добрив 02

"Аграрний фонд" - оператор і кредитор аграрного сектору України. Фонд займає 20% внутрішнього ринку продовольчого зерна, частка Агрофонду на ринку борошна становить 13%. Активи підприємства оцінюються в 8,8 млрд грн. ПАТ входить у топ-100 платників податків країни. За даними фонду, протягом 2016-2018 року, "Аграрний фонд" сплатив до бюджету 211,5 млн грн дивідендів.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики