Цензор.НЕТ

08.02.19 11:15

Робота "Аграрного фонду" була заблокована через обшуки НАБУ, - глава правління Радченко

7 лютого о 14:00 робота ПАТ "Аграрний фонд" була заблокована співробітниками Національного антикорупційного бюро України, які проводили цілий день обшук в офісі держкомпанії.

Робота "Аграрного фонду" була заблокована через обшуки НАБУ, - глава правління Радченко

Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу Аграрного фонду.

Як повідомляє голова правління Андрій Радченко, такі дії правоохоронних органів є безпідставними, і робота підприємства буде відновлена найближчим часом. Відповідно немає жодного сумніву в тому, що ПАТ "Аграрний фонд" зможе профінансувати посівну кампанію 2019 року в запланованому обсязі, зазначив він.

"Сьогоднішні обшуки в центральному офісі не мають під собою ніяких підстав. Лише за минулий рік Агрофонд наростив показник чистого прибутку на 55% - до 147 млн грн. Мінфін має найближчим часом прийняти рішення про спрямування його у вигляді дивідендів до Державного бюджету України.

При цьому, ми вже третій рік поспіль активно збільшуємо нашу присутність на ринку. Нагадаю, у 2015 році, коли наша команда очолила Агрофонд, його дохід становив лише 2,9 млрд грн. Сьогодні, майже втричі більше - 6,9 млрд грн. Водночас ми фактично виконуємо і функцію регулятора на аграрному ринку, фінансуючи посівну.

Ми поважаємо роботу всіх антикорупційних та правоохоронних органів держави і всіляко сприяємо їй, регулярно направляючи виявлені нашою службою безпеки недоліки та порушення у прокуратуру та МВД для відповідного реагування. Я завжди сповідував у держкомпанії ідеологію нульової толерантності до будь-яких проявів корупції.

Однак у мене викликають занепокоєння сьогоднішні дії антикорупційних органів. Вони ставлять під удар не лише нашу роботу та рівень надходжень дивідендів до держави, а й усю програму підтримки дрібних та середніх фермерів України, кредитування добривами яких здійснює Аграрний фонд.

Тому, я просто вимушений сьогодні звернутись напряму до Президента України, Прем'єр-Міністра України, профільного Міністра, депутатського корпусу Верховної Ради, зокрема Аграрного комітету, із проханням оперативно втрутитися та взяти під особистий контроль ситуацію, що розгортається сьогодні навколо Аграрного Фонду", - заявив Радченко.

Нагадаємо, ПАТ "Аграрний фонд" - провідний оператор аграрного сектору України. Займає 20 % внутрішнього ринку продовольчого зерна, частка Агрофонду на ринку борошна України становить 13%. Паралельно через форвардні програми кредитування аграрії ПАТ "Аграрний фонд" виступає найбільшим кредитором АПК в Україні та гарантує фінансування посівної кампанії як складової економічної безпеки держави.

ПАТ "Аграрний фонд" входить до топ-100 платників податків України. Паралельно у 2018 році підприємство сплатило до бюджету 71 млн грн дивідендів, а сумарно за 2016-2018 роки сума перерахованих державі дивідендів становила 211,5 млн грн. За цей же час активи підприємства зросли на 48% - із 5,96 млрд грн до 8,8 млрд грн.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики