Цензор.НЕТ

08.02.19 15:49

Це може вплинути на незалежність суспільного мовлення в Україні, - ОБСЄ про звільнення Аласанії

Представник Організації з безпеки і співпраці в Європі з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір заявляє, що стурбований достроковим звільненням Зураба Аласанії з посади голови Національної суспільної телерадіокомпанії України. В ОБСЄ занепокоєні, що це рішення може вплинути на незалежність суспільного мовлення.

Це може вплинути на незалежність суспільного мовлення в Україні, - ОБСЄ про звільнення Аласанії

Як йдеться в заяві Дезіре, оприлюдненій на сайті ОБСЄ, він висловив свою стурбованість у зв'язку з недавнім рішенням наглядової ради Національної громадської телерадіокомпанії України звільнити Аласанію з посади, передає Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН.

"Це негайне рішення викликає занепокоєння, оскільки воно може негативно вплинути на незалежність та життєздатність суспільного мовлення в Україні, особливо напередодні двох головних виборчих кампаній у цьому році", - заявив Дезір.

"З часу створення Національної суспільної телерадіокомпанії, у відносно короткий період часу були здійснені важливі кроки з переходу від контрольованого державою до суспільного медіа і здобуто прогрес у встановленні стандартів професійної журналістики, навіть якщо реформи мають продовжуватися", - заявив Дезір.

"Цей перехід був складним процесом, особливо внаслідок значних бюджетних скорочень у діяльності мовника впродовж останніх двох років", - додав він.

"Я знову повторю, що будь-які очікування від суспільного мовлення щодо забезпечення надійної, високоякісної та інформативної програмної діяльності можливі лише тоді, коли воно є незалежним та фінансово стабільним", - наголосив він.

"Я сподіваюся, що Наглядова рада забезпечить незалежність UA:Суспільне (Національної суспільної телерадіокомпанії) у майбутньому і розвиток справжнього медіа із суспільного мовлення, вільного від політичного втручання", - заявив Дезір.

Нагадаємо, 31 січня наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії України ухвалила рішення про дострокове відсторонення Зураба Аласанії з посади голови правління Суспільного мовлення.

Сам Аласанія заявив, що відсторонення його з посади відбулося з невідомих йому причин і з порушенням усіх процедур.Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики