Цензор.НЕТ

09.02.19 10:20

Нардепи Матківський та Антонищак свідчили в суді щодо нацгвардійця Марківа в Італії. ФОТО

В Італії 8 лютого відбулося восьме засідання суду за обвинуваченням українського солдата Віталія Марківа у причетності до вбивства італійського фоторепортера унаслідок обстрілу на Донбасі 24 травня 2014 року.

Нардепи Матківський та Антонищак свідчили в суді щодо нацгвардійця Марківа в Італії. ФОТО

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Радіо Свобода.

Від сторони обвинувачення виступили перші свідки з України - два депутати Верховної Ради Богдан Матківський та Андрій Антонищак. Третій свідок - представник Генпрокуратури України Олександр Коваленко, який в 2016 році спілкувався з італійською стороною у справі, - на суд не з'явився.

Згадані парламентарії у травні-червні 2014 року очолювали підрозділи Національної гвардії України на горі Карачун біля Слов’янська, де тоді служив Віталій Марків. Як відомо, репортер Андреа Роккеллі і його перекладач Андрій Миронов загинули унаслідок перехресного вогню у низині біля фабрики "Зеус" (на той час зона сепаратистів, що на відстані майже двох кілометрів від згаданої гори). Тому свідки-депутати намагалися представити суду картину тодішньої воєнної ситуації і роль підсудного: кількість українських бійців на горі, їхні функції, розташування позицій, яка зброя була в їхньому розпорядженні, як діяла система військового підпорядкування та відповідальності у батальйоні Нацгвардії.

Нардепи Матківський та Антонищак свідчили в суді щодо нацгвардійця Марківа в Італії 01

Протягом процесу вже виступили 17 свідків, але конкретну динаміку фактів трагічного 24 травня 2014 року досі не встановлено, підсумовують захисники Віталія Марківа. "На середині процесу немає ні побічних, ні прямих доказів, щоб зробити хоча б гіпотетичний вердикт обвинувачення і засудити підсудного", - вважає адвокат Раффаеле Делла Валле.

Сьогоднішнє засідання розтягнулося до 6 годин частково через складнощі перекладу військової термінології і незнання справи з боку перекладача, яка, не розуміючи теми, часто нечітко перекладала запитання для свідків.

Вперше на суді була присутня делегація з Києва від Міністерства юстиції України як відповідач у цивільному позові італійських журналістів проти України. На засіданні також були представники української громади з різних міст Італії.

Нардепи Матківський та Антонищак свідчили в суді щодо нацгвардійця Марківа в Італії 02

Наступне засідання суду відбудеться 22 лютого, коли мають виступити останні свідки обвинувачення. 15 березня слухатимуть солдата Марківа, а далі на черзі засідання зі свідками захисту.

Суд над нацгвардійцем Марківим почався в липні 2018 року. Він перебуває в італійській в'язниці 20-й місяць.

Нагадуємо, 29-річного українського нацгвардійця Віталія Марківа заарештували 30 червня 2017 року в аеропорту Болоньї. Його обвинувачують у причетності до загибелі італійського фоторепортера Андреа Роккеллі і російського перекладача Андрія Миронова унаслідок обстрілу біля Слов'янська 24 травня 2014 року.

Військовий відкидає обвинувачення і заперечує свою причетність. Його адвокат Рафаелле Делла Валле вважає обвинувачення проти Марківа безпідставними, а висновок упередженим. Україна також заперечує причетність бійця Національної гвардії до смерті італійського репортера.

Сторона обвинувачення - батьки загиблого, журналістські організації Італії - наполягає на версії навмисного вбивства фотокореспондента під час війни на Донбасі. Товариства журналістів Італії висунули позов проти України через загибель їхнього колеги Андреа Роккеллі. Обвинувачення проти Марківа і держави Україна об'єднано в одну справу.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики