Цензор.НЕТ

10.02.19 09:15

Україні знадобиться 50 років для досягнення поточного економічного рівня Польщі та 100 років - рівня Німеччини, - Світовий банк

Без проведення реформ, маючи поточні темпи зростання ВВП, Україні знадобиться 50 років, щоб досягти такого рівня економічного розвитку, який має Польща.

Україні знадобиться 50 років для досягнення поточного економічного рівня Польщі та 100 років - рівня Німеччини, - Світовий банк

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на "Громадське", про це повідомив віце-президент Світового банку з питань Європи та Центральної Азії Сірілл Мюллер під час презентації дослідження Світового банку про економічний розвиток України.

А для досягнення поточного рівня економічного розвитку країн Західної Європи, наприклад Німеччини, знадобиться вдвічі більше часу - 100 років.

За словами Мюллера, в Україні спостерігається значна концентрація капіталу в руках нечисленної групи населення. Зокрема, 3 найбагатші українці володіють 6% ВВП країни.

"Це майже вдвічі більше, ніж у Росії,  втричі більше, ніж у Польщі. Частка доходів найбагатших людей у ВВП майже не змінювалась із 2007 року. Це обмежило доступ до економічних можливостей, здатних повністю розкрити потенціал людського капіталу", - йдеться в дослідженні Світового банку.

Там зазначають, що найбільші чинники, що стримують економічний розвиток України, - надто велика закредитованность, значна залежність від світових ринків збуту сировини, занадто пізній початок реформ.

Пріоритетними реформами в Україні, на думку представників Світового банку, мають стати податкова реформа, поліпшення логістики, а також скасування мораторію на продаж землі. Крім цього, важливо провести судову реформу і реформу Антимонопольного комітету.

Раніше в Нацбанку повідомляли, що, за попередніми даними, в 2018 році економіка України зросла найбільше за останні 7 років - на 3,4%.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики