Цензор.НЕТ

10.02.19 14:52

Тривають переговори про об'єднання Борисполя, Бучі та Вишневого з Києвом, - Поворозник

Створення агломерації дозволить залучити інвесторів для будівництва метро в передмістя столиці. А це, зі свого боку, може вирішити проблему кілометрових заторів.

Тривають переговори про об'єднання Борисполя, Бучі та Вишневого з Києвом, - Поворозник

Як інформує Цензор.НЕТ, про це в інтерв'ю 44.ua розповів перший заступник голови Київської міської держадміністрації Микола Поворозник.

"Інвестори будуть зацікавлені в будівництві станцій метро в бік того ж Вишневого за умови договору про асоціацію. Саме так працює ця система в європейських містах. Створення агломерації для них як гарантія розвитку регіонів. У цьому випадку інвестор буде готовий будувати хоч станції метро, ​​хоч продовжувати лінію швидкісного трамвая або навіть запускати електричку", - розповів перший заступник голови.

До позитивних сторін агломерації він також відніс розвиток соціальної інфраструктури, оскільки з'явиться можливість будівництва нових дитсадків, шкіл та лікарень у передмістях, а також вироблення спільної стратегії у боротьбі з ТПВ (твердими побутовими відходами), що накопичуються на звалищах.

"Агломерація також потрібна, щоб винести столичні промзони за територію міста: на ту локацію, де люди не проживають. Це не означає, що місто хоче вирішити свої питання за рахунок прилеглих міст-супутників. Фактично ця проблема загальна. Адже те ж сміття з Вишневого, Боярки також потрібно кудись вивозити. У них власних звалищ немає, а людей там щороку стає все більше", - прокоментував Микола Поворозник.

Він також зазначив, що зараз Київ веде діалог із містами Бориспіль, Буча, Вишневе: "За оптимістичного сценарію, якщо говорити про агломерацію в повному її масштабі, це може зайняти (об'єднання з передмістям. - Ред.) близько 5 років".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики