Цензор.НЕТ

10.02.19 19:57

Зафіксовано нові випадки недопуску спостерігачів ОБСЄ в контрольовані найманцями РФ райони Донбасу, - СЦКК

На Донбасі зафіксовані нові випадки заборони спостерігачам СММ ОБСЄ з боку найманців РФ проводити моніторинг і потрапляти на контрольовані ними об'єкти і території.

Зафіксовано нові випадки недопуску спостерігачів ОБСЄ в контрольовані найманцями РФ райони Донбасу, - СЦКК

Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на повідомлення української сторони СЦКК.

Так, зранку 9 лютого патруль СММ ОБСЄ перетнув КПВВ "Гнутове" для моніторингу районів на тимчасово окупованій території України. Однак вже о 12.45 міжнародні спостерігачі повернулися назад. Вони повідомили, що озброєні найманці російсько-окупаційних військ вкотре, без пояснення причин, відмовили членам патруля Місії в допуску на тимчасово окуповану територію та проїзду через блокпост в західному напрямку біля Заїченка для вивчення обстановки в районах біля Пікуз та Саханки.

Крім того, за даними щоденного звіту СММ ОБСЄ, який опубліковано 09.02.2019 року, зафіксовані інші обмеження свободи пересування, заборона доступу та перешкоджання у виконанні мандата Місії.

На блокпостах поблизу Верхньошироківського (на північний схід від Маріуполя) та біля Горлівки (на північний схід від Донецька) озброєні окупанти збройних формувань Російської Федерації вкотре відмовили патрулям Місії у проїзді, посилаючись на необхідність отримання попереднього дозволу від їхніх командирів.

Також спостерігачам Місії було дозволено у проїзді через контрольно-перепускний пункт поблизу Старомихайлівки, розташованого в тимчасово непідконтрольному владі України західному районі Донецької області, лише за умови їнього супроводження автомобілем найманців збройних формувань Російської Федерації під час патрулювання СММ у цьому населеному пункті.

Українська сторона СЦКК вважає неприпустимими провокаційні дії російсько-окупаційних військ  щодо легітимної діяльності патрулів СММ ОБСЕ. 

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики