Цензор.НЕТ

11.02.19 12:41

ОПОРА: Безкоштовні концерти Зеленського мають ознаки підкупу

Громадська організація зі спостереження за виборами ОПОРА заявила, що безкоштовний концерт, який лідер "Кварталу 95" Володимир Зеленський провів на вихідних в Ужгороді, є підкупом виборців.

ОПОРА: Безкоштовні концерти Зеленського мають ознаки підкупу

Про це заявили в закарпатській ОПОРІ, повідомляє Цензор.НЕТ.

"9 лютого в Ужгороді відбувся концерт Студії "Квартал 95" за участю кандидата в президенти Володимира Зеленського. Концерт гумористів був анонсований заздалегідь, квитки на нього можна було купити на сайті та в касах театру. Ціни на квитки коливалися в межах від 350 до 1950 гривень. Однак, як стало відомо спостерігачам ОПОРИ, того ж дня, за 3 години до заявленого концерту, відбувся ще один, вхід на який був лише за запрошенням. Попереднього публічного анонсу свята не було, як можна було отримати запрошення - достеменно невідомо", - зазначають в ОПОРІ.

Обидва заходи відбулися в залі Закарпатського обласного муздрамтеатру. У касі спостерігачу ОПОРИ повідомили, що на концерт, який почався о 17:00, могли зайти лише за запрошенням, які мали змогу отримати заздалегідь учасники АТО та члени їхніх сімей, люди з інвалідністю тощо. Волонтерка організації, яка працює із військовослужбовцями, розповіла, що отримала від організаторів 100 запрошень для того, аби роздати їх військовим.

Інша відвідувачка розповіла представнику ОПОРИ, що запрошення на концерт можна було отримати поштою. Для цього потрібно було надіслати заявку, а організатори, плануючи концерт у тому чи іншому місті, вже присилали за заявками запрошення. Охочих було в рази більше, ніж міг вмістити драмтеатр в Ужгороді.

У коментарі місцевим журналістам Зеленський зазначив, що такі благодійні концерти вони проводять регулярно, однак раніше вони про це не розповідали, бо їх не запитували, а піаром команда не займалася.

За словами кандидата, це для них традиційно - безкоштовний концерт удень, а ввечері - комерційний.

"У факті організації безкоштовного концерту можуть вбачатися ознаки порушенням правил ведення виборчої кампанії з боку кандидата Зеленського, - зазначив координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Закарпатській області Ярослав Гулан. - Кандидату заборонено надавати виборцеві на пільгових умовах товари чи послуги і при цьому згадувати його ім’я. Проведення безкоштовного концерту за участю кандидата у президенти може сприйматися саме як надання виборцеві послуг, а це вже містить ознаки підкупу виборців".

Також варто додати, що кандидат де-факто використовує свою роботу як ресурс якщо не для прямої агітації, то для впізнаваності свого імені. А це вже відхилення від задекларованого в Законі принципу участі у виборах на рівних засадах. Адже не кожен кандидат у Президенти може організувати виборцеві безкоштовний гумористичний концерт.

Під час платного концерту, який був анонсований заздалегідь, спостерігачка ОПОРИ агітації не зафіксувала. Після завершення концерту Зеленський разом з відвідувачами робив селфі біля автобуса, однак проявів прямої агітації спостерігачі ОПОРИ не зафіксували.

Крім цього, про незаконну агітацію за Зеленського повідомляє та ОПОРА в Одеській області.

Зазначається, що агітація велася на виставах гумористичного шоу "Ліга сміху", що відбувалися в Чорноморську та Білгороді-Дністровському 6 та 7 лютого.

Так, перед початком шоу глядачам продемонстрували відеоролики про вибори та агітаційне звернення Зеленського, а вже після того як стартували виступи команд, була зроблена пауза, під час якої знову показали кандидата, який закликав українців прийти на вибори.

Після завершення концертів глядачам роздали друковану продукцію з передвиборчою символікою Зеленського.

ОПОРА: Безкоштовні концерти Зеленського мають ознаки підкупу 01

"Друкований матеріал не містив даних про замовника, тираж та виготовлювача продукції, що є прямим порушенням вимог ч. 16 ст. 63 Закону України "Про вибори Президента". Окрім того, відсутність таких відомостей на агітаційній продукції може свідчити про те, що її виготовлення могло бути профінансовано не з виборчого фонду", - наголошується в повідомленні ОПОРИ.

Також спостерігачам стало відомо, що один з концертів безкоштовно відвідали за запрошеннями вчителі та учасники війни на Сході.

"Закон прямо забороняє здійснення передвиборчої агітації з наданням виборцям на безоплатних або пільгових умовах товарів або послуг", - зазначив координатор мережі в Одеській області, голова облорганізації Комітету виборців України Анатолій Бойко.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики