Цензор.НЕТ

11.02.19 17:30

44 пацієнти чекають на мій підпис, щоб виїхати на лікування за кордон, - Супрун у суді. ВIДЕО

Відсторонена від посади в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун заявила в Окружному адмінсуді Києва, що вона не юрист і хоче тільки допомогти людям, які постраждають, якщо вона не зможе підписувати документи.

Про це повідомляє кореспондент Цензор.НЕТ із залу суду.

Супрун у суді заявила: "Я не маю права через ваше рішення це підписувати. Я прошу одного. Дайте мені дозвіл це підписувати. Все решта ... будемо вирішувати. Я не знаю, чому такі деталі, всі це говорять. Я не юрист, я хочу людям допомогти".

Водночас у руках у Супрун були папери, які необхідно, з її слів, терміново підписати, оскільки йдеться про оплату лікування українців за кордоном.

Після засідання суду щодо оскарження рішення суду про заборону Супрун виконувати обов'язки вона пояснила журналістам, як рішення вплинуло на діяльність МОЗ.

"Зараз ніхто не може підписувати дуже важливі документи такі, як відправка на лікування за кордон, тих пацієнтів, які не можуть лікуватися в Україні. Їх 44 ... У мене 600 млн ліків лежать на складах Києва і ми не можемо їх повезти по Україні. Я не можу підписувати ті документи, бо це заборонив суд. Що буде наступне? Суд заборонятиме міністру оборони на фронт відправляти заряди, пальне?" - сказала Супрун.

На її думку, "суд переступив усі свої повноваження, коли він почав втручатися в роботу виконавчої влади".

Зазначимо, що в справі оскарження відсторонення Супрун суддя пішов ухвалювати рішення. Воно може бути прийнято й оприлюднено або сьогодні, або завтра через велику кількість матеріалів справи.

Коли саме - суддя пообіцяв повідомити сторони процесу.

У свою чергу, в суді на захист Уляни Супрун виступив міністр юстиції Павло Петренко.

Міністр зазначив, що український уряд має одну законну і політичну позицію: "Уляна Супрун є головою Міністерства охорони здоров'я"

"Ніхто не має права втрутитися в зобов'язання, прийняті і підтримані парламентом, у виконання політики фактично в сфері охорони здоров'я", - зазначив Петренко

"Сьогодні в суді від імені уряду я представив юридичні аргументи про безпідставність рішення суду. І ми (вимагаємо) повністю скасувати рішення суду і розблокувати діяльність міністерства", - заявив Петренко.

На його думку, суддя отримав достатньо аргументів і від уряду, і від представників Супрун з приводу абсурдності попереднього рішення.


Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики