Цензор.НЕТ

11.02.19 22:42

Верховний суд підтвердив позбавлення російського екс-сенатора Шишкіна звання "Почесний громадянин Харкова"

Верховний суд України виніс остаточне рішення за позовом про позбавлення звання почесного громадянина Харкова колишнього сенатора РФ Олександра Шишкіна, який підтримав анексію Криму і військове вторгнення в Україну.

Верховний суд підтвердив позбавлення російського екс-сенатора Шишкіна звання "Почесний громадянин Харкова"

Касаційний адміністративний суд Верховного суду відхилив скаргу Харківської міськради і залишив у силі рішення судів першої та другої інстанції, підтвердивши їх законність, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на ZN.ua.

"Рішення Харківської міської ради, яким звання "Почесний громадянин міста Харкова" присвоєно громадянину Російської Федерації, которий активно підтримує збройну агресію проти України, визнано незаконним та скасовано", - повідомили в ГПУ.

Харківська міська рада проголосувала за присвоєння члену Ради Федерації РФ Олександрові Шишкіну звання почесного громадянина у серпні 2014 року за фінансування будівництва храмів Української православної церкви Московського патріархату на території міста.

За протестом прокурора Харкова Євгена Поповича, суд призупинив рішення міськради, а потім скасував його. У грудні 2014 року міськрада виграла апеляцію.

У березні 2017 року Дзержинський райсуд Харкова задовольнив позов прокуратури і позбавив Шишкіна звання почесного громадянина. У квітні того ж року законність рішення суду першої інстанції підтвердив Харківський апеляційний адміністративний суд.

Весь цей час Шишкін отримував щомісячну стипендію в розмірі 16 тис. гривень з міського бюджету, а також входив до Ради "Почесних громадян Харкова".

Будучи членом Ради Федерації РФ Шишкін 1 березня 2014 року проголосував за дозвіл президенту РФ Володимиру Путіну використовувати війська на території України, а 21 березня 2014 року – підтримав анексію Криму.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики