Цензор.НЕТ

11.02.19 22:57

Адвокат Полозов розповів про слідчі дії щодо полоненого моряка Цибізова

Сьогодні в Москві відбулися слідчі дії щодо одного з полонених українських моряків Сергія Цібізова, який знову заявив, що є військовополоненим.

Адвокат Полозов розповів про слідчі дії щодо полоненого моряка Цибізова

Як передає Цензор.НЕТ, про це повідомив адвокат Микола Полозов у Фейсбуці.

"11 лютого відбулися слідчі дії щодо військовополоненого Сергія Цибізова. Він знову заявив під протокол, що є військовополоненим і відмовився відповідати на запитання слідчого", - написав Полозов.

Разом із тим, додав адвокат, Цибізов відповів на запитання адвоката щодо умов утримання і ці відомості було зафіксовано.

"Адвокат Цибізова Сергій Новіков долучив копію резолюції ПАРЄ, заявив ще низку клопотань та подав кілька заяв слідству", - також повідомив Полозов.

Він також зазначив, що загальний стан Цибізова задовільний.

За словами Полозова, до теперішнього часу Цибізову не передали апеляційну скаргу, підготовлену його адвокатом, незважаючи на те, що вже на завтра призначено судове засідання.

Нагадаємо, ВМС ЗС України 25 листопада повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт. ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

Пізніше ВМС України повідомили, що катери ФСБ РФ вогнем на ураження пошкодили МБАК "Бердянськ", є поранений. А потім заявили про захоплення всіх трьох кораблів спецпризначенцями РФ і шістьох поранених.

30 листопада моряків перевезли в Москву: 21 українця доставили в московський СІЗО "Лефортово", трьох поранених - у "Матроську тишу".

15 і 16 січня Лефортовський суд РФ ухвалив рішення про продовження на три місяці терміну арешту 24 полонених українських моряків. Отже, під арештом вони залишаться щонайменше до кінця квітня.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики