Цензор.НЕТ

12.02.19 19:12

Миротворча місія ООН допоможе розблокувати виконання Мінських домовленостей, - речник МЗС Зеленко

Розгортання миротворчої місії ООН допоможе розблокувати процес виконання мінських домовленостей, які Росія продовжує демонстративно порушувати попри взяті на себе зобов'язання.

Миротворча місія ООН допоможе розблокувати виконання Мінських домовленостей, - речник МЗС Зеленко

Про це на брифінгу заявила речник МЗС Катерина Зеленко, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"Ми вважаємо, що розгортання миротворчої місії ООН допоможе розблокувати процес виконання мінських домовленостей та принести мир на Донбас. У цьому зв'язку Україна продовжує працювати з партнерами, аби започаткувати миротворчу операцію, основною метою якої було б забезпечення безпеки людей та сприяння вирішенню конфлікту, а не його подальше заморожування", - сказала Зеленко.

Вона акцентувала, що, підписавши чотири роки тому комплекс заходів з виконання Мінських домовленостей, Росія взяла на себе чіткі зобов'язання з мирного врегулювання ситуації на Донбасі.

"Вимоги до Росії виконувати свої зобов'язання за мінськими домовленостями - це один з ключових елементів позиції наших партнерів, у тому числі членів Ради безпеки ООН, стосовно врегулювання конфлікту", - наголосила речниця МЗС.

За її словами, прогрес України у виконанні Мінських домовленостей визнається нашими партнерами, водночас Росія постійно їх порушує, про що українська сторона постійно інформує міжнародну спільноту.

У цьому контексті Зеленко нагадала, що після останнього рішення про запровадження режиму припинення вогню було зафіксовано майже 300 обстрілів, п'ять військовослужбовців загинули, 37 було поранено. Окрім того, Росія блокує процес обміну заручниками, а підконтрольні їй збройні формування регулярно обмежують свободу пересування спостерігачів СММ ОБСЄ.

"Якщо брати безпосередньо питання відданості Росії Мінським домовленостям, що буде сьогодні предметом обговорення в рамках засідання Ради Безпеки ООН, то можна сказати, що у 2018 році Кремль продемонстрував своє презирство до їхніх положень, коли було проведено фейкові вибори на окупованій території", - акцентувала Зеленко.

Нагадаємо, Росія ініціювала скликання 12 лютого засідання Радбезу ООН щодо ситуації в Україні під приводом четвертої річниці підписання Мінських угод, однак її справжня мета - відвернути увагу від спеціального засідання 20 лютого, присвяченого п'ятій річниці агресії проти України.

В українському МЗС впевнені, що Росія таким чином маніпулює інструментарієм Радбезу і хоче вкотре дорікнути Україні в невиконанні Мінських угод, заявила речник Міністерства закордонних справ України Катерина Зеленко.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики