Цензор.НЕТ

12.02.19 21:20

"ОПОРА" закликала Зеленського роз'яснити спосіб поширення запрошень на безкоштовні концерти студії "95 квартал"

Громадянська мережа "ОПОРА" заявляє, що на даний момент немає підстав говорити про прямий або непрямий підкуп виборців з боку кандидата в президенти, щоумена Володимира Зеленського, проте закликає уникати практики проведення де-факто агітаційних заходів за межами виборчих фондів.

"ОПОРА" закликала Зеленського роз'яснити спосіб поширення запрошень на безкоштовні концерти студії "95 квартал"

Як передає Цензор.НЕТ, про це йдеться в Фейсбуці Опори.

Згідно з повідомленням, напередодні окремі ЗМІ з посиланням на матеріал кампанії спостереження ОПОРИ у Закарпатській області некоректно розповсюдили повідомлення про здійснення в Ужгороді "підкупу виборців" шляхом проведення безкоштовного концерту Студії "95 квартал" у зв'язку з помилковою інтерпретацією коментаря регіонального представника ОПОРИ.

"Спостерігачі ОПОРИ не заявляли про факт прямого або непрямого підкупу виборців з боку Володимира Зеленського, але коментували законодавчі умови ведення передвиборчої агітації кандидатами на пост президента України. На цей момент підстав для поширення повідомлень про підкуп виборців з боку кандидата немає", - сказано в повідомленні.

Громадянська мережа фіксує, що для всіх кандидатів важливим завданням  є дотримання прозорості фінансування передвиборчих кампаній.

"Для забезпечення стандартів виборів необхідно уникати практики проведення поза межами виборчих фондів де-факто агітаційних заходів, які формально не пов’язані з виборчим процесом", - сказано в повідомленні.

За інформацією "ОПОРИ", ключовим питанням правової оцінки практики проведення концертів за участю кандидата або його представників є встановлення факту проведення або непроведення передвиборної агітації під час таких заходів.

"На поточний момент спостерігачі ОПОРИ не виявили фактів прямої агітації на концертах Студії "95 квартал", але під час заходів продюсерського центру "Ліга сміху" розповсюджувались або демонструвались матеріали із ознаками передвиборної агітації (Київська, Одеська області)", - сказано в повідомленні.

У громадянській мережі зауважують, що відповідно до пункту 7 частини 1 статті 58 Закону України "Про вибори Президента України" передвиборна агітація може проводитися у формі концертів, вистав, спортивних змагань, демонстрації фільмів та телепередач чи інших публічних заходів за підтримки партії – суб’єкта виборчого процесу чи кандидата на пост Президента України, а також оприлюднення інформації про таку підтримку. Натомість фінансування передвиборних агітаційних заходів чи матеріалів передвиборної агітації не з виборчого фонду забороняється (частина 3 статті 37).

"Кандидат на пост Президента України має право підтримувати проведення концертів, що є легальною формою агітації. Але такі агітаційні заходи повинні бути профінансовані з виборчого фонду кандидата", - підкреслюють в "ОПОРІ".

Таким чином, за твердженням громадських діячів, кандидат зобов’язаний у разі проведення агітації у межах концертів Студії "95 квартал" та "Ліги сміху" фінансувати їх з виборчого фонду або уникати будь-яких проявів передвиборної агітації під час проведення цих розважальних заходів.

"Якщо видача квитка на безкоштовний концерт, який має свій платний аналог, супроводжуватиметься агітацією на користь кандидата, то це матиме ознаки порушення законодавства", - сказано в повідомленні.

Також ОПОРА закликає кандидата на пост Президента України В.Зеленського та його представників "роз’яснити спосіб та критерії розповсюдження запрошень (квитків) на безкоштовні концерти Студії "95 квартал", оскільки зараз спостерігачі не мають доступу до повної інформації з цього питання.

"Головне, щоб видача цих квитків не супроводжувалась спонуканням виборців у будь-якій формі голосувати за кандидата Володимира Зеленського", - підкреслили в "ОПОРІ".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики