Цензор.НЕТ

12.02.19 22:32

НАТО вважає небезпечними спроби Росії глушити сигнал GPS, - Столтенберг

Випадки, коли Росія намагалася заглушити сигнали GPS, зокрема, у Норвегії під час проведення навчань "Trident Juncture 2018" є проявом небезпечної та безвідповідальної поведінки, яка несе безпосередні загрози для самої Росії.

НАТО вважає небезпечними спроби Росії глушити сигнал GPS, - Столтенберг

Про це під час прес-конференції напередодні зустрічі міністрів оборони країн Альянсу, яка має відбутися 13-14 лютого у Брюсселі, заявив Генеральний Секретар НАТО Єнс Столтенберг, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"Ми порушували перед Росією питання щодо таких впливів кілька разів. Ця проблема знайшла прояв у також у Балтійських країнах, і є предметом загального занепокоєння. Якщо враховувати, що сигнали GPS є важливими для цивільної авіації, для рятувально-пошукових операцій, для надзвичайних служб, - глушіння сигналів GPS, як ми це бачили у Норвегії, а також у Фінляндії, є дуже серйозним (інцидентом — ред.). Це є небезпечною та безвідповідальною поведінкою… Це ще й та проблема, яка підриває практичну співпрацю з Росією, в тому числі у питаннях проведення пошуково-рятувальних операцій", - зазначив керівник Альянсу.

Столтенберг зауважив, що така поведінка Росії несе небезпеку для Норвегії, для всіх союзників по Альянсу, а також для самої Росії.

Нагадуємо, навчання Trident Juncture 2018 відбулися у Норвегії у жовтні-листопаді минулого року. Ці маневри стали найбільшими в історії НАТО з часів завершення "холодної війни". У навчаннях взяли участь 50 тисяч військовослужбовців, до їх проведення було залучено 10 000 автомобілів та броньованих машин, 250 літаків та 65 кораблів.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики