Цензор.НЕТ

12.02.19 23:12

У НАТО готові продовжувати тиск на РФ, щоб гарантувати безпеку і свободу судноплавства в регіоні Чорного та Азовського морів

Засідання Комісії Україна-НАТО 12 лютого було присвячено розгляду правових аспектів відновлення суверенітету і захисту законних інтересів України в регіоні Чорного та Азовського морів і забезпечення свободи судноплавства в Керченській протоці.

У НАТО готові продовжувати тиск на РФ, щоб гарантувати безпеку і свободу судноплавства в регіоні Чорного та Азовського морів

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на facebook-сторінку місії України при НАТО, під час зустрічі з головним юридичним радником НАТО Стівеном Хіллом заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль обговорила безпеку в регіоні Чорного і Азовського морів, а також подальші кроки співпраці України з НАТО у правовій сфері.

Під час засідання українська сторона надала інформацію, яка сприяла кращому розумінню союзниками правових аспектів зусиль України, спрямованих на повернення Криму, вирішення за допомогою міжнародно-правових інструментів безпекової ситуації в регіоні Чорного й Азовського морів, а також правових заходів, що застосовуються Україною з метою звільнення українських моряків і суден, захоплених Росією 25 листопада 2018 року.

У відповідь представники Північноатлантичного альянсу висловили повну підтримку територіальної цілісності і суверенітету України, одностайно відзначили незаконність захоплення Криму і підтвердили готовність продовжувати тиск на РФ з метою гарантування безпеки та свободи судноплавства в регіоні Чорного та Азовського морів і Керченської протоки, а також негайного звільнення українських суден і екіпажів.

Нагадаємо, 25 листопада ВМС ЗС України повідомили, щоприкордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря.Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт. ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

Унаслідок незаконних дій російських силовиків було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців. Підконтрольний РФ суд окупованого Сімферополя обрав запобіжним заходом для 24 моряків утримання під вартою до 25 січня 2019 року.

30 листопада моряків перевезли в Москву: 21 українця доставили в московський СІЗО "Лефортово", трьох поранених - у "Матроську тишу".

15 і 16 січня Лефортовський суд РФ ухвалив рішення про продовження на три місяці терміну арешту 24 полонених українських моряків. Отже, під арештом вони залишаться щонайменше до кінця квітня.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики