Цензор.НЕТ

13.02.19 09:15

Путін домагається, щоб європейські країни втомилися від "російсько-українських проблем" і відвернулися від них, - прем'єр Польщі Моравецький

Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький в інтерв'ю французькому виданню Le Figaro сказав, що Центральна Європа краще розуміє російську загрозу.

Путін домагається, щоб європейські країни втомилися від "російсько-українських проблем" і відвернулися від них, - прем'єр Польщі Моравецький

Очільник польського уряду вважає, що слабкість європейської відповіді на нещодавні українсько-російські зіткнення пов'язана з тим, що частина країн Європейського Союзу втомилася від цього конфлікту, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Польське радіо.

"Це саме те, чого хоче Володимир Путін: він хоче, аби європейські країни втомилися від російсько-українських проблем та відвернулися від них. Його мета - скасування західних санкцій проти Росії і водночас збереження статус-кво в Криму та на Донбасі. В Азовському морі Росія випробовує терпець ЄС. Але м’яку, позбавлену рішучості реакцію Європи на цей інцидент можна тлумачити також початком будівництва російського газопроводу Nord Stream 2 (…) Розташована географічно близько Польща добре розуміє ситуацію українців. Ми хочемо, аби також вони були якнайбільш незалежні від Росії. Нелегко мати такого сусіда!" - наголосив Моравецький.

На думку польського прем’єра, сприйняття східноєвропейськими країнами російської загрози, на відміну від західних країн, випливає з історії, а також з географічного розташування, що не дозволяє забути про це сусідство. Прем’єр нагадав, що після Другої світової війни Польщу захопила Червона армія. "Ми знаємо з нашого досвіду, якої великої Росія може завдати нам шкоди", - сказав Моравецький.

"Наша країна спільно з іншими суспільствами Східної Європи має відчуття, що регіон живе в тіні Москви, яка насправді ніколи не припиняла бути агресивною. Західна Європи завжди була захищена від Росії Центральною Європою; а тому вона інакше розуміє ці питання. Німеччина і Франція, які не мають такої історії, вважають нині Росію тільки економічним і торгівельним партнером. Вони забувають, що росіяни займаються політикою навіть тоді, коли займаються бізнесом! Для них економічні відносини є передусім інструментом для геополітичних цілей. Ми теж були б задоволені, якби мали нормалізовану економічну ситуацію з Росією! Але для цього потрібно, аби вона відкинула свої імперські амбіції та припинила нападати на своїх сусідів, як це було з Грузією та Україною", - сказав польський прем’єр.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики