Цензор.НЕТ

13.02.19 13:26

Трьох поранених українських військовополонених моряків дообстежать за межами "Лефортово", - Карпачова

Трьом українським морякам, захопленим 25 листопада 2018 року російськими силовиками поблизу Керченської протоки в полон, які раніше були переведені з "Матроської тиші" в "Лефортово", потрібне додаткове медичне обстеження, повідомила віце-президент Європейського інституту омбудсмена, колишній уповноважений з прав людини Верховної Ради Ніна Карпачова.

Трьох поранених українських військовополонених моряків дообстежать за межами "Лефортово", - Карпачова

"Під час спілкування з ними і детального вивчення їхньої медичної документації, а також в ході бесіди з начальником медичної частини "Лефортово" підтвердилася необхідність проведення додаткових медичних дообстежень на високотехнологічному медичному обладнанні та комплексного лікування всіх трьох моряків, яке неможливо забезпечити в умовах СІЗО", - сказала Н.Карпачова, яка напередодні відвідала моряків разом з російським омбудсменом Тетяною Москальковою, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

Вона зазначила, що керівництво СІЗО погодилося з необхідністю вивезення моряків за межі "Лефортово", щоб у профільних медичних установах, які визначить департамент охорони здоров'я Москви, провести дообстеження, а також подальші лікування і реабілітацію.

"Як поінформував мене сьогодні зранку начальник "Лефортово", до обіду будуть підготовлені клопотання від імені керівництва СІЗО, вони будуть направлені в департамент охорони здоров'я Москви, який визначить, в яких медичних установах їм можна провести обстеження", - додала Н.Карпачова.

Вона також сказала, що "умови харчування, утримання, поводження з пораненими українськими моряками відповідають міжнародним стандартам".

За її словами, моряки підтвердили, що харчування в СІЗО хороше. "Але є моряки українські, не тільки поранені, які страждають різними захворюваннями, в тому числі, на цукровий діабет. Ми вчора займалися питанням одного з моряків, у якого діабет другого типу, йому необхідна спеціальна дієта, вона буде йому забезпечена", - додала Н .Карпачова.

Вона розповіла, що моряки утримуються в камерах, де був проведений ремонт, у них є можливість відкривати вікна зсередини, в більшості камер є гаряча вода, вони забезпечені теплими речами.

У той же час, за її словами, моряки поскаржилися, що жоден з них не отримав можливість поговорити по телефону з рідними, хоча такі заяви від них надходили в письмовому вигляді. "Тетяна Москалькова як уповноважений взяла це питання під контроль", - сказала Н.Карпачова.

Нагадаємо, 25 листопада ВМС ЗС України повідомили, щоприкордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря.Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт. ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

Унаслідок незаконних дій російських силовиків було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців. Підконтрольний РФ суд окупованого Сімферополя обрав запобіжним заходом для 24 моряків утримання під вартою до 25 січня 2019 року.

30 листопада моряків перевезли в Москву: 21 українця доставили в московський СІЗО "Лефортово", трьох поранених - у "Матроську тишу".

15 і 16 січня Лефортовський суд РФ ухвалив рішення про продовження на три місяці терміну арешту 24 полонених українських моряків. Отже, під арештом вони залишаться щонайменше до кінця квітня.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики