Цензор.НЕТ

13.02.19 17:11

Москалькова підтвердила, що трьом пораненим українським військовополоненим морякам потрібна меддопомога, - Денісова

Уповноважений з прав людини в Росії Тетяна Москалькова відвідала українських моряків у московському СІЗО "Лефортово".

Москалькова підтвердила, що трьом пораненим українським військовополоненим морякам потрібна меддопомога, - Денісова

Про це 13 лютого в Facebook повідомила український омбудсмен Людмила Денісова, передає Цензор.НЕТ.

За її словами, Москалькова переконалася в тому, що трьом пораненим військовополоненим Андрію Ейдеру, Андрію Артеменкові і Василю Сороці справді потрібна медична допомога.

"Всі мої листи і звернення не були марними, і сподіваюся, що РФ прийме рішення згідно з нормами міжнародного гуманітарного права. Хлопці повинні пройти додаткове медичне обстеження і, згідно з Третьою Женевською конвенцією "Про поводження з військовополоненими", їх мають відправити на лікування в третю (нейтральну) країну", - написала Денісова.

Москалькова підтвердила, що трьом пораненим українським військовополоненим морякам потрібна меддопомога, - Денісова 01

Нагадаємо, 25 листопада ВМС ЗС України повідомили, щоприкордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря.Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт. ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

Унаслідок незаконних дій російських силовиків було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців. Підконтрольний РФ суд окупованого Сімферополя обрав запобіжним заходом для 24 моряків утримання під вартою до 25 січня 2019 року.

30 листопада моряків перевезли в Москву: 21 українця доставили в московський СІЗО "Лефортово", трьох поранених - у "Матроську тишу".

15 і 16 січня Лефортовський суд РФ ухвалив рішення про продовження на три місяці терміну арешту 24 полонених українських моряків. Отже, під арештом вони залишаться щонайменше до кінця квітня.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики