Цензор.НЕТ

13.02.19 19:24

На переговорах у Мінську ми запропонували представникам РФ кілька форматів звільнення заручників, - Ірина Геращенко

На 103-му засіданні Тристоронньої контактної групи в Мінську з урегулювання ситуації на Донбасі вкотре обговорювалася ситуація з заручниками.

На переговорах у Мінську ми запропонували представникам РФ кілька форматів звільнення заручників, - Ірина Геращенко

Як передає Цензор.НЕТ, про це в Фейсбуці написала представник України на переговорах, перший віце-спікер ВР Ірина Геращенко.

Вона зазначила: "На ТКГ ми повторили вимогу - негайне звільнення військовополонених моряків без всяких передумов.
Представник РФ Б. Гризлов неодноразово намагався перебивати українську сторону, що, мовляв, "Мінськ- це не той майданчик, де мають обговорювати долю військовополонених".

Той! Військовополонені підпадають під пункт 6 мінських угод - негайне звільнення всіх незаконно утримуваних, яких країна-агресор тримає у зв‘язку з конфліктом.

Ще раз передали РФ пропозицію забрати 25 своїх громадян і запропонували різні формати звільнення: широкий 25/25 (росіян на політв’язнів Кремля), і 19/72, запропонували кілька інших форматів. Як РФ не готова забрати всіх своїх,запропонували кілька вузьких форматів, аби тільки розблокувати процес - розпочати зі звільнення тих, хто потребує медичного лікування.

Ми також готові передати трьох росіян зі списку 25 російським консулам в обмін на наших військових, що 4 роки утримують в Донецьку - C. Глондаря , О. Корінькова, Б. Пантюшенка, але й на це росіяни не дають згоди. Продовжуємо тиснути, аби витягти хлопців".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики