Цензор.НЕТ

14.02.19 07:58

Відсторонення Супрун: в Окружному адмінсуді Києва закликали владу працювати в межах чинного законодавства

Окружний адміністративний суд Києва схвалив розпорядження Кабміну про виконання Уляною Супрун обов'язків міністра охорони здоров'я.

Відсторонення Супрун: в Окружному адмінсуді Києва закликали владу працювати в межах чинного законодавства

Про це пише Цензор.НЕТ із посиланням на facebook-сторінку Окружного адміністративного суду Києва.

"Закінчуючи минулий тиждень зі звинувачень суду у винесенні безпідставних рішень, розпочинаючи нинішній тиждень із намагань здійснити тиск на суд, сьогодні Кабінет Міністрів України все ж таки здійснив крок до конструктивного вирішення ситуації навколо повноважень в.о. Міністра охорони здоров`я України", - йдеться в повідомленні.

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення, яким Уляну Супрун зобов'язує до призначення міністра охорони здоров'я забезпечити виконання обов'язків глави відомства у встановленому законом порядку.

"При цьому, аналогічно як і суд у своєму забезпеченні, Кабінет Міністрів України вказав, що У. Супрун здійснює повноваження міністра, крім виключних повноважень Міністра як члена Кабінету Міністрів України, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 р. № 1096 "Про порядок виконання обов’язків міністра у разі його тимчасової відсутності"", - повідомляють у суді.

Зазначається, що такі дії КМУ "є свідченням фактичного визнання тих обставин, що були викладені в ухвалі про забезпечення позову".

"Цілком очевидно, що судовий контроль за виконавчою владою є вкрай необхідний. І такий контроль є дієвим там, де суб’єкти владних повноважень бажають працювати в межах чинного законодавства", - резюмують у суді.

Відсторонення Супрун: в Окружному адмінсуді Києва закликали владу працювати в межах чинного законодавства 01

Нагадаємо, раніше лідер Радикальної партії Олег Ляшко повідомив, що Окружний адміністративний суд м.Києва за позовом народного депутата Радикальної партії Ігоря Мосійчука заборонив Уляні Супрун виконувати обов'язки міністра охорони здоров'я України.

У МОЗ повідомили, що консультуються з юристами щодо цього рішення суду.

У своєму поясненні рішення Окружний адміністративний суд міста Києва пояснив відсторонення Уляни Супрун від виконання обов'язків глави МОЗ тим, що, згідно з нормативними актами, перший заступник Міністра охорони здоров'я України може виконувати обов'язки міністра лише впродовж місяця. Крім того, перший заступник може виконувати лише ті повноваження міністра, які були йому надані за дорученням самого міністра, тоді як про наявність такого доручення щодо Супрун суду невідомо. Також суд врахував те, що Супрун досі перебуває у громадянстві США.

11 лютого в Окружному адміністративному суді Києва відбувся розгляд апеляції на відсторонення в.о. міністра охорони здоров'я Уляни Супрун від виконання обов'язків міністра. Суддя пішов до дорадчої кімнати і до сих пір не виніс рішення.

13 лютого Кабмін ухвалив розпорядження, яке дозволяє Уляні Супрун обмежено виконувати обов'язки міністра. Вона повідомила, що 14 лютого вранці роботу відомства буде розблоковано.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики